Wiadomości z Katowic

Katowice świętują urodziny prof. Joanny Wnuk-Nazarowej!

  • Dodano: 2024-05-29 10:15

Wczoraj, podczas uroczystej gali w Filharmonii Śląskiej, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa złożył najserdeczniejsze życzenia urodzinowe prof. Joannie Wnuk-Nazarowej, wieloletniej dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR).

Szczególna postać dla Katowic

Prof. Joanna Wnuk-Nazarowa jest postacią szczególną dla Katowic. Przez 18 lat pełniła funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego NOSPR, jednej z najważniejszych instytucji kulturalnych na Górnym Śląsku. Dzięki swojej aktywnej postawie na tym stanowisku, pani profesor w istotny sposób wpłynęła na określenie nowych kierunków rozwoju Katowic w kluczowym momencie transformacji.

Serdeczne Życzenia

Prezydent Krupa podkreślił, że prof. Wnuk-Nazarowa jest osobą niezwykle zasłużoną dla miasta. Dzięki jej pracy Katowice stały się ważnym ośrodkiem muzycznym na mapie Polski i Europy. NOSPR pod jej dyrekcją osiągnął wiele sukcesów, zdobywając uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków muzycznych.

Marcin Krupa złożył pani profesor najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Wyraził również nadzieję, że prof. Wnuk-Nazarowa nadal będzie wspierać rozwój kultury w Katowicach.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, instytucji kultury oraz środowiska muzycznego.

Katowice świętują urodziny prof. Joanny Wnuk-Nazarowej!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również