Wiadomości z Katowic

Katowice w ruchu. Sporo biegowych aktywności w lutym

  • Dodano: 2024-02-09 08:45, aktualizacja: 2024-02-09 08:58

Katowice dysponują dużą ilością terenów pozwalających na uprawianie joggingu, a jednym z najbardziej popularnych jest Katowicki Park Leśny. Tylko w lutym, KPL będzie gościł kilka biegowych wydarzeń. Zawody biegowe to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale również możliwość wsparcia wartościowych celów.

- W Katowicach od lat mocno stawiamy na sport. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród wielu propozycji jest również szereg imprez biegowych. To między innymi największa impreza biegowa, czyli październikowy Silesia Marathon, a także cykliczne biegi takie jak Parkowe Hercklekoty, Dzikie Ultra czy Bieg Fundacji Śląskie Anioły. Te wydarzenia to promocja zdrowego trybu życia, a także integracja wielu grup. Jestem przekonany, że na ich trasach nie zabraknie pozytywnych emocji i sportowej rywalizacji - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Udział w tych wydarzeniach może być elementem przygotowań do kolejnych wydarzeń: w kwietniu czeka nas ponownie festiwal biegowy im. Wojciecha Korfantego, natomiast w maju przez Katowice pobiegnie m.in. Silesia Półmaraton – dodaje prezydent.

X Parkowe Hercklekoty

10 i 11 lutego, już po raz dziesiąty, odbędzie się walentynkowa impreza biegowa Parkowe Hercklekoty. Organizatorami wydarzenia są MK Team Events oraz miasto Katowice, którzy zapraszają wszystkich zakochanych w bieganiu do wspólnego spędzenia czasu w aktywny sposób. Podczas wydarzenia miłośnicy biegu jak i nodric walking'u będą mieli do pokonania jeden z dwóch dystansów – 5 lub 10 km. Każda z tych tras będzie prowadziła przez urokliwe zakątki Doliny Trzech Stawów. Wyróżnieni zostaną zwycięzcy w kategoriach open, dodatkowo na każdym dystansie na statuetkę oraz nagrodę rzeczową będą mogli liczyć najszybsi mieszkańcy Katowic.

- Pamiętamy również o najmłodszych. 10 lutego odbędą się zawody biegowe dla dzieci, które zmierzą się z trasą na dystansie od 50 do 700 m. Dzieci, które wystartują w konkurencji „z rywalizacją", będą miały okazję powalczyć o nagrody rzeczowe oraz statuetki. Na podium staną 24 osoby – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji w Urzędzie Miasta Katowice.

X Parkowe Hercklekoty to pierwszy bieg wchodzący w skład cyklu Grand Prix MK Team 2024. Organizatorzy zachęcają do udziału i zbierania biegowych punktów przez cały rok. Więcej informacji można znaleźć na stronie: mkteamevents.pl.

Bieg Fundacji "Śląskie Anioły"

Bieg Fundacji "Śląskie Anioły" odbędzie się 17 lutego. To jedno z wielu wydarzeń łączących bieganie z charytatywnym pomaganiem. Przebrani za anioły uczestnicy przebiegną przez Dolinę Trzech Stawów (start od strony lotniska Muchowiec), aby wesprzeć podopiecznych Fundacji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00. Konkurencje podzielone będą z uwzględnieniem wieku uczestników – dla dzieci i dorosłych oraz dystansu jaki będzie do pokonania na trasie. Dla dzieci, o godzinie 10.45 odbędzie się bieg na 200 m, a o godzinie 10.50 bieg na 400 m. Następnie o godzinie 11.00 rozpocznie się rywalizacja na dystansie 5 km. Poza bieganiem będzie można wziąć udział również w nordic walking'u, którego dystans także wyniesie 5 km, a start przewidziany jest na godzinę 11.05.

Część środków z opłat startowych zostanie przeznaczona na rzecz podopiecznych Fundacji „Śląskie Anioły".

Dzikie Ultra – co to takiego?

Przed nami również Dzikie Ultra. W biegu będzie można wziąć udział 24 lutego w Dolinie Trzech Stawów. To drugie z trzech zaplanowanych na początek roku spotkań biegowych – pierwsze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się 27 stycznia, a trzecie zaplanowane jest na końcówkę marca.

– U nas nie ma profesjonalnego pomiaru czasu, nie ma też wypasionych nagród. Jest za to atmosfera luzu. Dzięki programowi Inicjatywa Lokalna Miasta Katowice na rok 2024 po raz pierwszy dysponujemy budżetem i prawdopodobnie dzięki temu będziemy mogli trochę dopieścić naszych uczestników. Podstawowe założenia Dzikiego Ultra pozostaną niezmienne. Ma to być przede wszystkim spotkanie ludzi kochających bieganie. Niekomercyjne, w niezbyt atrakcyjnej porze i niekomfortowe. W końcu, decydując się na udział w Dzikim, świadomie opuszczasz strefę komfortu – mówią organizatorzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również