Wiadomości z Katowic

Katowice: Wypłacał pieniądze pochodzące z oszustwa na BLIK. Złapano go na gorącym uczynku!

  • Dodano: 2023-07-11 14:00

Policjanci NGW OPP Katowice zatrzymali mężczyznę, który wypłacał pieniądze z bankomatu pochodzące z oszustwa metodą na BLIK. Podejrzany, próbując uniknąć zatrzymania, podjął próbę ucieczki.

Policja w Katowicach zatrzymuje mężczyznę na gorącym uczynku

Policjanci z NGW OPP w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą na BLIK. 23-letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy wypłacał pieniądze z bankomatu w centrum Katowic. Gdy zorientował się, że na miejscu pojawili się nieumundurowani policjanci, podjął nieudaną próbę ucieczki. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli przy nim ponad 15 tys. zł w gotówce.

Zakaz opuszczania kraju dla oszusta

Mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, skąd posiada pieniądze. Podejrzanemu przedstawiono zarzut oszustwa. Na czas trwającego postępowania mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Czynności w sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Katowicach. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również