Wiadomości z Katowic

Katowicka Straż Miejska szuka nowych funkcjonariuszy. Wolne aż 23 etaty

  • Dodano: 2022-01-10 18:30

Katowiccy strażnicy od dłuższego czasu szukają nowych funkcjonariuszy. Wolne są aż 23 etaty. Ile można zarobić, pracując w Straży Miejskiej w Katowicach?

Interesujesz się bezpieczeństwem publicznym? Chcesz pomagać lokalnej społeczności? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Komendant Straży Miejskiej w Katowicach uruchomił nabór do pracy w naszej jednostce  - mamy 23 etaty – wyjaśniają w ofercie pracy katowiccy strażnicy.

Aby zostać strażnikiem miejskim trzeba spełniać konkretne wymagania. Są to:

  • polskie obywatelstwo,
  • ukończony 21 lat,
  • wykształcenie co najmniej średnie,
  • nienaganna opinia,
  • uregulowany stosunek do służby wojskowej,
  • dobra sprawność fizyczna,
  • niekaralność sądowa.

Jak tłumaczy katowicka Straż Miejska, praca w takim charakterze jest pracą dla społeczeństwa, przez co to zadanie trudne i wyczerpujące, przez co wymaga zaangażowania, odpowiedzialności i uczciwości. Przyszli funkcjonariusze uczą się sposobów podejmowania interwencji, biorą również udział w szkoleniu podstawowym, którego celem jest m.in. umiejętność zachowania się w ekstremalnych sytuacjach oraz poznanie zagadnień prawa.

Straż Miejska w Katowicach przekonuje, że oferuje stabilne zatrudnienie z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 3 010 złotych, a dodatek za wieloletnią pracę (5-20 proc.) jest uzależniony od posiadanego stażu pracy.

Straż Miejska w Katowicach szuka nowych funkcjonariuszy

Pierwsza umowa zostanie zawarta na czas określony trwający 12 miesięcy, a w jej czasie aplikant przechodzi obowiązkowe szkolenie podstawowe w ramach adaptacji zawodowej - po roku zatrudnienia i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym szkolenie uzyskuje możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym 3 215 złotych brutto.

Straż Miejska zapewnia możliwość dalszych awansów, dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „13-tkę”, bezpłatne szkolenia, świadczenia socjalne, preferencyjne ubezpieczenia grupowe, bezpłatne zajęcia z taktyk interwencji.

Aby poznać z bliska swoją przyszłą pracę, będziesz odbywać praktykę w patrolach Straży Miejskiej – wyjaśniają strażnicy.

Osoby zainteresowane pracą w Straży Miejskiej mogą składać aplikacje w zamkniętej kopercie, opisanej imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego z adnotacją: „Nabór nr KS.110.1.2022 z dnia 3 stycznia 2022 r. na stanowisko urzędnicze: strażnik miejski - aplikant Straży Miejskiej w Katowicach” u dyżurnego Straży Miejskiej w Katowicach przy ul. Żelaznej 18, w godz. 6.00 - 16.00, we wszystkie dni tygodnia.

Nabór trwa do 17 stycznia 2022 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać w Zespole Kadr i Szkolenia pod numerem telefonu 32-494 02 06.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.