Wiadomości z Katowic

Kieszonkowiec z monitoringu w rękach policjantów

  • Dodano: 2018-03-16 09:15

W ręce katowickich policjantów trafił mężczyzna, który wraz ze swoim kompanem, w styczniu na katowickim targowisku, ukradł 41-latkowi portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Kilkanaście dni temu publikowaliśmy nagranie z monitoringu z wizerunkami sprawców. 56-latek zgłosił się sam na komisariat, po tym jak dowiedział się, że jego wizerunek jest publikowany w mediach. Jak się okazało, mężczyzna był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Śledczy znają już tożsamość drugiego sprawcy. Jak zapowiadają, jego zatrzymanie to kwestia czasu.

Do zdarzenia doszło w dniu 13 stycznia 2018 roku na terenie targowiska przy ulicy Brackiej w Katowicach. Jak wynika z ustaleń policjantów, gdy 41-latek robił zakupy na bazarze, dwóch mężczyzn zaczęło go obserwować i chodzić za nim. Przez pewien czas trzymali się bardzo blisko niego. W pewnym momencie, gdy pokrzywdzony kupował towary spożywcze na jednym ze stoisk, jeden z mężczyzn wyciągnął portfel z kieszeni jego kurtki, a następnie oboje szybko uciekli w stronę wyjścia z targowiska. W portfelu oprócz pieniędzy w kwocie około 700 złotych były również dokumenty m.in. dowód osobisty, prawo jazdy oraz 2 karty bankomatowe. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Policjant prowadzący sprawę zdecydował o publikacji wizerunku mężczyzn podejrzewanych o kradzież. Wczoraj do komisariatu policji zgłosił się mężczyzna, który powiedział, że dowiedział się, iż jest poszukiwany w związku z kradzieżą portfela. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. 56-latek z Katowic usłyszał już zarzut kradzieży. Prosto z komisariatu został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie przez 6 miesięcy będzie odbywał karę pozbawienia wolności. Policjanci znają już tożsamość drugiego sprawcy. Jak zapowiadają śledczy, jego zatrzymanie to kwestia czasu. Serdecznie dziękujemy mediom za współpracę i pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Dziękujemy także internautom, za wszystkie przekazane sygnały.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również