Wiadomości z Katowic

Konsekwentnie przeciwko piratom drogowym

  • Dodano: 2020-07-24 14:00

Aż ponad 8,5 tys. kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w Katowicach w pierwszym półroczu 2020 roku.

Policjanci katowickiej drogówki zdecydowanie reagują na popełniane wykroczenia i konsekwentnie „eliminują” piratów drogowych. Tylko w tym roku ponad 600 kierujących utraciło już swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Bezpieczeństwo na drodze to priorytet policjantów katowickiej drogówki

Codziennie wyjeżdżając do służby na drogi stolicy Śląska realizują czynności nie tylko przy zdarzeniach drogowych, czy też kontrolach trzeźwości, ale także kontrolują prędkość pojazdów. W katowickiej komendzie powołana jest specjalna grupa „Speed”, której głównym zdaniem jest zdecydowana reakcja na kierujących, którzy mają „ciężką nogę” i łamią przepisy związane z prędkością. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość niedostosowana do warunków panujących na drodze, to ciągle jeden z głównych czynników mających ogromne znaczenie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jak często zdarza się o tym zapominać kierującym pokazują dane za pierwsze półrocze 2020 roku. Policjanci katowickiej drogówki od początku roku ujawnili ponad 8,5 tys przekroczeń prędkości przez kierujących pojazdami. Zatrważające jest to, że aż 608 kierujących utraciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Wśród tych kierujących aż 595 to kierowcy pojazdów osobowych. Podczas kontroli prędkości policjanci ujawnili aż 154 kierujących, którzy w ogóle nie posiadali uprawnień do tego, aby prowadzić samochód, 31 kierujących, którzy prowadzili samochód pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdu., a także 30 którzy kierowali pojazdami pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. W trakcie kontroli drogowych policjanci zatrzymali również 24 osoby poszukiwane, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości nakładane są punkty karne i mandaty, a w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymywane jest prawo jazdy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • żenada

    Zapraszam w Katowicach na ulicę Jankego, Szewska i Jaworowa. Praktycznie codzienną norma są tutaj nagminne przekraczanie prędkosci oraz odgłos gwałtowne hamowania aż słychać pisk opon, od począktku roku plaga potrąceń pieszych.Dosłownie kawałek dalej siedzą sobie s[...]ele na komisariatach na ul. Policyjnej a na Odrodzenia kolejny.[...]ane państwo w każdym aspekcie, od rynku pracy, poprzez służbę zdrowia, po wymiar spawiedliwości i policję.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.