Wiadomości z Katowic

Kontrola graniczna zostanie tymczasowo przywrócona

  • Dodano: 2018-11-19 13:45

W najbliższych dniach rozpocznie się szczyt klimatyczny ONZ COP 2018, w związku z czym już od 22 listopada aż do 16 grudnia przywrócone zostaną kontrole na granicach z Niemcami, Czechami, Litwą i Słowacją. Oprócz tego kontrole będą przeprowadzane również na lotniskach i portach morskich.

Przekroczenie granicy będzie możliwe w jednym z 264 punktów, przy czym 62 będą się znajdowały w granicach województwa śląskiego. Jak czytamy w komunikacie na stronie internetowej Straży Granicznej, samo wprowadzenie kontrolni nie oznacza przywrócenia szlabanów, ponieważ operacja będzie realizowane przez specjalnie wyposażone patrole:

Przywrócenie kontroli nie oznacza powrotu przejść granicznych i szlabanów. Kontrola realizowana będzie w oparciu o patrole Straży Granicznej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, czyli mobilnych terminali i tzw. schengenbusów. Pojazdy te mają wyposażenie umożliwiające funkcjonariuszom SG przeprowadzenie kontroli granicznej poza przejściem granicznym.

Akcja będzie miała charakter wyrywkowy, przy czym do kontroli będą typowane pojazdy na podstawie analizy ryzyka i informacji od służb państw ościennych. Kontroli będą poddawane jedynie pojazdy wjeżdżające do Polski.

O utrudnieniach w ruchu na terenie Katowic pisaliśmy w osobnym artykule.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.