Wiadomości z Katowic

"Kultowy Zegar Powraca" do Katowic. Odsłonięcie w piątek o 18.00

  • Dodano: 2019-09-13 06:45, aktualizacja: 2019-09-13 06:52

W piątek, 13 września o godzinie 18:00 na placu przed Galerią Katowicką uroczyście zostanie odsłonięty dawny zegar dworcowy. Wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje – projekcja filmu o historii miasta oraz koncert Sebastiana Riedla.

Kultowy Zegar powraca” to inicjatywa, która przywraca miastu to, co istotne dla wszystkich mieszkańców, uczestników śląskiej codzienności, przypomina o ważnych i kluczowych momentach w życiu Katowic. Została ona objęta honorowym patronatem prezydenta Miasta Katowice.

Odrestaurowany zegar, niegdyś ozdoba wejścia do dawnego dworca PKP, po odrestaurowaniu, pojawi się na fasadzie Galerii Katowickiej, łącząc spójną klamrą historię ze współczesnością. Uroczystości towarzyszyć będzie projekcja filmu obrazującego historię stolicy województwa śląskiego – obraz przygotowano we współpracy z Muzeum Historii Katowic. Na zakończenie, dla uczczenia 25 rocznicy śmierci lidera zespołu Dżem, odbędzie się koncert Sebastiana Riedla z towarzyszącym mu zespołem Cree oraz kwartetem smyczkowym.

Już w najbliższy piątek, 13 września o godz. 18:00, W Katowicach nastąpi odsłonięcie kultowego zegara – symbolu spotkań katowiczan. Obecność na wydarzeniu potwierdzili m.in. Wiceprezydent Miasta Katowice Mariusz Skiba oraz Dyrektor Muzeum Katowic Jacek Siebel. Odsłonięcie zegara w Katowicach to o wiele więcej, niż 3, 2, 1 i samo odpalenie. Tego dnia odbędzie się także premierowa projekcja filmu obrazującego historię Katowic oraz koncert Sebastiana Riedla i zespołu Cree.

Przedsięwzięcie „Kultowy Zegar Powraca” objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Katowice; akcji patronują również: Miasto Katowice, Muzeum Historii Katowic oraz PKP Katowice. Całe wydarzenie odbędzie się na placu przy Galerii Katowickiej. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Szpitale w woj. śląskim to umieralnie?! RAPORT MIAŻDŻY! TOP 5 Silesia Flesz – premiera niedziela 19:50 w Telewizji TVS


Źródło: TVS

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również