Wiadomości z Katowic

Lato w mieście z Akademią Górnośląską

  • Dodano: 2023-06-28 12:00

Brak planów na wakacje? Polecamy spędzić je aktywnie! "Zumbowy powiew lata" i "Lato na kółkach" to bezpłatne, cykliczne wydarzenia sportowe w Katowicach w ramach projektu pn. "Lato w mieście z Akademią Górnośląską". Zapraszamy!

Projekt "Zumbowy powiew lata" oraz "Lato na kółkach" skierowany jest nie tylko do społeczności studenckiej Akademii Górnośląskiej w Katowicach, ale także do uczniów okolicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich mieszkańców Aglomeracji Górnośląskiej. Zaplanowane zajęcia będą odbywać się w sobotnie poranki w okresie wakacji w Parku Zadole przy Tężni, a udział w nich jest bezpłatny!

Uwaga! Pierwsze zajęcia wyjątkowo w niedzielę, 9 lipca o godz. 10.00

"Zumbowy powiew lata" to zajęcia taneczne dla wszystkich, którzy lubią się zmęczyć i dobrze bawić, jednocześnie mając na uwadze utratę zbędnych kilogramów. Trening łączy elementy aerobiku oraz tańców latynoamerykańskich, takich jak salsa, samba, merengue, flamenco i taniec brzucha. Warsztaty odbędą się przy Tężni w Parku Zadole w Katowicach. Pierwsze zajęcia rozpoczną się w niedzielę, 9 lipca o godzinie 10:00, a kolejne będą organizowane w każdą sobotę od 15 lipca do 26 sierpnia o godzinie 10:00. Trening trwać będzie 1,5 godziny. W przypadku niekorzystnej pogody, zajęcia zostaną przeniesione do Budynku B Akademii Górnośląskiej przy ul. Harcerzy Września 5 – sala B002. Informacje na temat ewentualnych zmian zostaną podane na bieżąco na naszym profilu na Facebooku.

"Lato na kółkach" to cykl wycieczek rowerowych, które będą połączone z prelekcją na temat bezpiecznego uprawiania kolarstwa w mieście. Pierwsza wycieczka odbędzie się w niedzielę, 9 lipca o godzinie 10:00, a kolejne będą organizowane w każdą sobotę od 15 lipca do 26 sierpnia o godzinie 10:00. Trasa rozpocznie się i zakończy przy Tężni w Parku Zadole w Katowicach, prowadząc przez ścieżki rowerowe w lasach i parkach Górnego Śląska. Przejażdżka będzie trwała około 3 godzin. Szczegółowe informacje dotyczące tras rowerowych będą publikowane na naszym profilu na Facebooku w każdą środę. Zalecamy uczestnikom zabranie kasku. Wycieczki odbędą się niezależnie od pogody.

Program projektu przewiduje jeszcze więcej interesujących wydarzeń, o których będziemy informować na stronie Akademii Górnośląskiej oraz uczelnianych mediach społecznościowych.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu płatnego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, na podstawie umowy nr SONP/SN/550225/2022 z dnia 28 grudnia 2022 roku. Projekt nosi nazwę "Sport drogą do zdrowia przez całe życie" i jest realizowany w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministra Edukacji i Nauki w dniu 8 marca 2021 roku w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu". Całkowita kwota dofinansowania wynosi 330 204,50 zł.

Główne cele projektu to:

  • promocja i rozwój sportu akademickiego, dzięki czemu nastąpi popularyzacja zdrowego trybu życia oraz wzmocnienie zdrowia fizycznego i psychicznego,
  • zwiększenie aktywności fizycznej lokalnej społeczności Aglomeracji Górnośląskiej,
  • stworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu wolnego,
  • promocja zdrowego stylu życia jako czynnika warunkującego prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do aktywnego spędzenia wakacji w Katowicach i udziału w wydarzeniach sportowych "Zumbowy powiew lata" oraz "Lato na kółkach". Bądźcie gotowi na niezapomniane doświadczenia i wzmacnianie swojego zdrowia fizycznego i psychicznego!

Lato w mieście z Akademią Górnośląską

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również