Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Liga Avalon EXTREME Racing na Motoshow już 6 września!

  • Dodano: 2020-09-03 09:15, aktualizacja: 2020-09-03 13:54

Profesjonalny tor wyścigowy, sportowe samochody i nieprzeciętne umiejętności - tak w kilku słowach można opisać imprezy racingowe organizowane w ramach Ligi Avalon EXTREME Racing. Już 6 września 2020 roku podczas imprezy Motoshow w Katowicach odbędzie się V runda tych wyjątkowych zawodów.

Liga Avalon EXTREME Racing to pierwsza w Polsce liga fanów motosportu zrzeszająca wyłącznie kierowców z niepełnosprawnościami. Organizatorem Ligi jest Fundacja Avalon, jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce pomagających osobom z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu Avalon EXTREME, a jego celem jest promocja motosportu wśród OzN oraz pomoc uczestnikom w rozwijaniu pasji motoryzacyjnej. Pomysłodawcą projektu jest Sebastian Luty – sportowiec, rajdowiec, ambasador Avalon EXTREME

Liga Avalon EXTREME Racing zrzesza osoby z niepełnosprawnościami, które biorą aktywny udział w  zawodach i wydarzeniach motorsportowych na poziomie amatorskim lub profesjonalnym i  chcą rozwijać swoją pasję pod skrzydłami Fundacji Avalon. Przystąpienie do Ligi jest bezpłatne – wymaga jedynie zgłoszenia online przez formularz rejestracyjny znajdujący się pod linkiem: 
https://avalonextreme.pl/wydarzenia/liga-avalon-extreme-racing-formularz-zgloszeniowy/  

Każdy członek Ligi AE Racing otrzymuje dofinansowanie uczestnictwa w rundach dobrze znanych imprez motosportowych: Race Day oraz King of Poland - Drag Race. W sezonie 2020 członkowie Ligi ścigają się w 9 rundach na torach w całej Polsce. Klasyfikacja generalna uwzględnia 4 najlepsze wyniki. Najlepsi zawodnicy otrzymują pamiątkowe puchary oraz cenne nagrody. 

V runda zawodów odbędzie się w niedzielę 6 września 2020 podczas imprezy Motoshow w Katowicach w ramach King of Poland – Drag Race Cup. Oprócz emocjonujących wyścigów na 1/4 mili, organizator Motoshow przewidział także wiele innych atrakcji: pokazy stunt, monster truck, zloty samochodowe czy wyjątkowe egzemplarze super samochodów i samochodów zabytkowych. 

Atrakcji nie zabraknie także w specjalnej strefie chillout Avalon EXTREME

Poza możliwością zrelaksowania się pomiędzy startami i wymianą wrażeń, goście strefy będą mogli skorzystać z usług rehabilitanta specjalizującego się w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością, wsiąść do samochodu rajdowego prowadzonego bez użycia nóg czy porozmawiać z „extrasprawnymi” kierowcami wyścigowymi, których pasja do motoryzacji przełamuje wszelkie bariery. W strefie będzie można również dokonać zakupu ubrań i gadżetów Avalon EXTREME i  tym samym wesprzeć działalność statutową Fundacji Avalon.

Liga Avalon EXTREME Racing na Motoshow  już 6 września!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.