Wiadomości z Katowic

Lodowisko w Murckach nieczynne do odwołania!

  • Dodano: 2022-01-04 11:30

Lodowisko w Murckach zostało tymczasowo wyłączone z użytku. Dlaczego? Wszystko za sprawą deszczowej pogody i dodatnich temperatur, które uniemożliwiają całkowite zamarznięcie tafli.

Lodowisko nieczynne

Katowicki MOSiR poinformował o czasowym zamknięciu lodowiska w Murckach. Powodem są dodatnie temperatury oraz deszczowa pogoda – tafla lodowiska jest spora, a warunki atmosferyczne nie sprzyjają jej całkowitemu zamarznięciu. Miłośnicy łyżew mogą jednak bez przeszkód korzystać z lodowiska na katowickim rynku.

Kiedy lodowisko ponownie zostanie otwarte? Tego niestety nie wiadomo – wstępne prognozy pogody zapowiadają, że czwartek ma przynieść ochłodzenie, które umożliwi zmrożenie tafli. Katowicki MOSiR będzie informował o losach lodowiska na bieżąco.

Mieszkańcy niezadowoleni

Pod informacją o zamknięciu lodowiska, internauci rozpętali prawdziwą burzę – wielu z nich zwraca uwagę, że lodowisko na Murckach zawsze było traktowane „gorzej” niż te znajdujące się na rynku.

-To w centrum jest inna temperatura niż w Murckach? Daliście stary wysłużony agregat i teraz jest problem i to nie pierwszy raz, 2-3 styczeń i rodziny z dziećmi odbijają się od prowizorycznego ogrodzenia z kartką „Lodowisko nieczynne”. – zarzuca jeden z internautów.

Mieszkańcy już od dawna apelują o zadaszenie lodowiska, które sprawiłoby, że obiekt nie byłby wyłączany z użytku tak często. Dotychczas nie przychylono się do ich prośby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również