Wiadomości z Katowic

Mały Aleks potrzebuje naszej pomocy!

  • Dodano: 2021-01-12 08:30, aktualizacja: 2021-01-12 08:47

Aleksander z Katowic urodził się z bardzo skomplikowaną, siniczą wadą serca - atrezją tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym i krążeniem obocznym.

Od ponad dwóch lat rodzice walczą o jego zdrowie

Aleks przeszedł już dwie operacje na otwartym sercu. Jedną ratującą życie w 1 miesiącu swojego życia oraz drugą w lipcu 2020 roku w Rzymie, która miała spełnić marzenia i naprawić jego serduszko. Niestety operacja nie udała się w pełni, jak pokazały badania aktualnie stan Aleks zmienił się diametralnie i w tej chwili rodzice muszą szukać ratunku w Stanach Zjednoczonych.

Ostatnią szansą na uratowanie dziecka jest operacja serca w klinice w Stanford w USA, u prof. Hanleya. Koszt operacji i całego pobytu w szpitalu wyceniono na 4,6 miliona złotych. To jest dla rodziców niewyobrażalnie wielka kwota, której niestety nie posiadają. Z tego względu szukają pomocy w całym kraju, u ludzi dobrej woli, aby mogli wspomóc zbiórkę, którą uruchomili na portalu Siepomaga.pl (https://www.siepomaga.pl/olek-filipowski) oraz w Fundacji Mam Serce (https://mam-serce.org/zbiorki/olek-filipowski). Tam można zapoznać się bardziej szczegółowo z historią Aleksandra.

Została utworzona także strona informacyjna Aleksa na Facebooku (www.facebook.com/serduszkoaleksa) oraz grupa licytacyjna (www.facebook.com/groups/olekfilipowski).

Mały Aleks potrzebuje naszej pomocy!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.