Wiadomości z Katowic

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne 2021

  • Dodano: 2021-03-24 20:00

Tegoroczne Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne Dla Samotnych 2021 odbędzie się 4 kwietnia. Z uwagi na pandemię, podobnie jak w ubiegłym roku, zamiast wspólnego świętowania, pokarmy wielkanocne zostaną rozwiezione do potrzebujących.


- Wielkanoc to czas, który zawsze chcemy spędzić w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych osób. Wspólne śniadanie to okazja do dzielenia się radością. Bardzo ważne jest, abyśmy pamiętali także o osobach samotnych, które z różnych przyczyn nie mają z kim się tą radością dzielić. Dlatego po raz kolejny przyjęliśmy zaproszenie Fundacji Wolne Miejsce do wspólnego organizowania Śniadania Wielkanocnego dla samotnych. To kolejne święta, które ze względu na pandemię koronawirusa, będziemy obchodzili inaczej niż zwykle. Podobnie, jak podczas Bożego Narodzenia i ubiegłorocznej Wielkanocy, osoby samotne mogą liczyć na posiłek „z dostawą do domu" – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wolontariusze dowiozą jedzenie do potrzebujących

Jak podkreślają organizatorzy Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego, wolontariusze odwiedzą każdą zgłoszoną osobę, dostarczając wielkanocne Śniadanie bezpośrednio do domu. 

- To będzie drugi raz, kiedy będziemy wozili do osób potrzebujących, ponieważ nie ma innej możliwość – mówił prezydent Marcin Krupa podczas dzisiejszego briefingu prasowego.

W tym roku centrum dystrybucji znajdować się będzie w Spodku. Fundacja Wolne Miejsce, która jest inicjatorem i realizatorem przedsięwzięcia, nadal poszukuje wolontariuszy oraz osób bądź instytucji, które pomogą skompletować listę produktów niezbędnych do przygotowania tegorocznego Śniadania Wielkanocnego.

- Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka. Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą, poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne, wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te, stają się prawdziwie rodzinne — mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce, organizator wydarzenia.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia to olbrzymie wyzwanie logistyczne. Aby udało się je przeprowadzić, potrzeba sztabu wolontariuszy. Każdy może się włączyć w przygotowanie śniadania wielkanocnego, chociażby kupują i dostarczając niezbędne składniki. Listę niezbędnych produktów opublikowała Fundacja Wolne Miejsce na swoich facebookowym profilu.
 

W tym roku wolontariusze będą mogli korzystać ze specjalnej aplikacji z wyznaczoną trasą, aby dotrzeć do potrzebujących i możliwością komunikacji w razie jakiegoś problemu.

A tak wyglądało ubiegłoroczne Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne 2020

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.