Wiadomości z Katowic

Miasto Katowice finalistą konkursu "The Innovation in Politics Awards 2021"!

  • Dodano: 2021-10-14 06:00, aktualizacja: 2021-10-14 06:21

Pod koniec czerwca br. miasto Katowice przystąpiło do konkursu pn. The Innovation in Politics Awards 2021" w kategorii „Quality of Life" („Jakość Życia"), do którego zgłoszono projekt pt. „The social supermarket" („Sklep socjalny").

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt ten znalazł się wśród 10 finalistów!

W zgłoszeniu znalazły się informacje o innowacyjnym rozwiązaniu, jakim jest powstanie w Katowicach pierwszego w Polsce sklepu socjalnego. Prowadzenie sklepu socjalnego przy ul. Tysiąclecia 82 ma na celu polepszenie sytuacji ekonomicznej osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, doświadczających stałych lub tymczasowych trudności finansowych i życiowych, powstałych w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich, jak np. choroba, nagła utrata pracy.

Sklep socjalny jest dobrze wyposażony. Ceny sprzedawanych w nim towarów są konkurencyjne w stosunku do innych sklepów (przykładowo więc za chleb zapłacimy tu 50 gr., a za sporą siatkę warzyw ok. 1,00 zł.). Sklep czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00 dla osób posiadających specjalne skierowanie wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach oraz w każdą sobotę w godzinach od 8.00 do 13.00 dla wszystkich pozostałych zainteresowanych osób. Wszystkie sprzedawane w sklepie produkty spożywcze są świeże i nadają się do spożycia, mają natomiast krótki termin przydatności – stąd ich duża obniżka cenowa.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku inny nasz projekt pn. „KATOobywatel" został doceniony i znalazł się również w finale konkursu The Innovation in Politics Awards 2020".

Celem konkursu The Innovation in Politics Awards" jest popularyzacja najciekawszych i najbardziej efektywnych nowych przedsięwzięć, które rozwiązują konkretne problemy społeczności – miast, regionów czy państw, jak również dostrzeganie i wspieranie tych polityków w Europie, którzy mają odwagę przełamywać schematy, są twórczy i skuteczni – niezależnie od tego z jaką partią polityczną są związani i na jakim szczeblu administracyjnym działają. Nagrody dla Innowacji w Polityce wynoszą ich działania na pierwszy plan, stawiając za przykład do naśladowania dla innych. Jury konkursu jest dość wyjątkowe, w tym roku stanowiło je 1032 obywateli i obywatelek Europy. W corocznym konkursie biorą udział projekty z całej Europy. Nagrody przyznawane są w dziewięciu kategoriach: Jakość życia, Gospodarka, Ekologia, Edukacja, Demokracja, Cyfryzacja, Prawa Człowieka, Wspólnota i Kryzys Koronowy.

Organizatorem konkursu jest Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą główną w Wiedniu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia strony @politicsawards, z której będzie można dowiedzieć się czy wygraliśmy #PoliticsAwards2021.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.