Wiadomości z Katowic

Mistrzostwa Katowic w czwórboju lekkoatletycznym podstawówek na Asnyku

  • Dodano: 2023-05-12 06:15, aktualizacja: 2023-05-12 06:29

Biegały, skakały w dal i rzucały piłką palantową na Asnyku. Za nami Polsko-Ukraińskie Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym.

Około 160 osób walczyło o puchary i medale w obiekcie katowickiego MOSiR-u

Mistrzostwa były realizowane we współpracy miasta z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Projekt realizowany przez Katowice przy współpracy z UNICEF-em to setki inicjatyw, które przede wszystkim mają zintegrować nasze społeczności. To między innymi doposażenie żłobków, wdrożenie aplikacji LiveKid, stworzenie sal doświadczania świata, a także organizacja zajęć sportowych w ofercie, których każdy może znaleźć coś dla siebie, bo mamy zapasy, fitness, slow jogging, podnoszenie ciężarów, boks – mówi  Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Łącznie rywalizowało 11 dziewczęcych i 15 chłopięcych drużyn – każda z nich składała się z 6-osobowej reprezentacji szkolnej. Uczestnicy startowali indywidualnie, ale ostatecznie punktacja będzie zliczana drużynowo. Wyniki poznamy najwcześniej jutro, a trzy najlepsze reprezentacje dostaną puchary. 

Zawody podzielono na dwa bloki, najpierw zmierzyły się dziewczyny, potem chłopcy. W trakcie zawodów wszyscy uczniowie biegli na dystansie 60 metrów rozgrywanym w seriach na czas, rzucali piłką palantową o wadze do 150 gram i skakali w dal ze strefy. Z kolei, w biegu na dłuższe dystanse, chłopcy musieli pokonać 1000 metrów, a dziewczyny 600. 

MOSiR chętnie wspiera wszelkie inicjatywy sportowe wśród dzieci i młodzieży. Atmosfera sportowej rywalizacji na Asnyku udzielała się każdemu, a zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u

Impreza odbyła się w nowoczesnym kompleksie sportowym przy ul. Asnyka otwartym pod koniec ubiegłego roku. Ośrodek składa się ze stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego, boiska do baseballu, boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej i koszykówki, dwóch boisk do siatkówki plażowej i placu treningowego street workout. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: UM Katowice/Opracowanie: Katowicka Agencja Wydawnicza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również