Wiadomości z Katowic

Murcki sparaliżowane strachem! To nowe epicentrum koronawirusa na Śląsku!

  • Dodano: 2020-05-06 10:15

Wieści katowickiej dzielnicy Murcki mogą wywoływać strach wśród mieszkańców. Oczywiście przez koronawirus! W ciągu kilku dni pojawiło się tu bardzo dużo przypadków COVID-19. Wśród zakażonych jest proboszcz miejscowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Śląskie:SZOK i NIEDOWIERZANIE! Oznaczają kosze na śmieci chorych na koronawirusa!

Ksiądz proboszcz was wszystkich pozdrawia, czuje się dobrze, nie wymaga przebywania w szpitalu. Ja też zostałem skierowany na kwarantannę i czekam a badanie. Natomiast póki co nie ma żadnych objawów koronawirusa na ten moment. Bardzo was prosimy, abyście w przypadku obaw co do waszego stanu zdrowia skontaktowali się bezpośrednio z sanepidem – mówi jeden z księży z murckowskiej parafii.

Ołtarz jest pusty i jeszcze taki zostanie przez dłuższy czas. W tym budynku odizolowani od innych i od siebie nawzajem mieszkają proboszcz i wikary murckowskiej parafii.

Wieści katowickiej dzielnicy Murcki mogą wywoływać strach wśród mieszkańców. Oczywiście przez koronawirus! W ciągu kilku dni pojawiło się tu bardzo dużo przypadków COVID-19

Wieści katowickiej dzielnicy Murcki mogą wywoływać strach wśród mieszkańców. Oczywiście przez koronawirus! W ciągu kilku dni pojawiło się tu bardzo dużo przypadków COVID-19

Czy to jest akurat ze szpitala, czy może być ze sklepu, z dworu, czy to może być z kopalni, z kościoła. Też wiemy, że jest kopalnia i ktoś mógł pracować w szpitalu. Nie wiemy skąd jest to źródło i nikt się tego na dobrą sprawę nie dowie – mówi wikary w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach.

Epidemia dosięgnęła też Szpitala Murcki. Tutaj również część pracowników już wie, że ma koronawirusa, a część na kwarantannie czeka na wyniki.

Dramatu nie ma natomiast wstrzymujemy po prostu działalność kolejnych oddziałów szpitala. Do tej pory działaliśmy w trybie ostrym, czyli nie prowadziliśmy przyjęć planowych Natomiast w tej chwili z powodu wystąpienia kilku przypadków zakażenia wśród pacjentów i personelu wstrzymujemy też tę działalność w trybie ostrym. Personel będzie musiał trafić na kwarantannę, a pacjenci zostaną przekazani zgodnie z ich stanem zdrowia i wynikami badań – mówi Krzysztof Zaczek, prezes Szpital Murcki.

Na razie mowa o kilkunastu osobach, u których testy potwierdziły zakażenie, ale szpital już teraz nie może normalnie funkcjonować. Sytuacja w kopalni Murcki-Staszic jest pod tym względem podobna, ale tutaj liczby są już znacznie większe.

Murcki sparaliżowane strachem! To nowe epicentrum koronawirusa na Śląsku!

Murcki sparaliżowane strachem! To nowe epicentrum koronawirusa na Śląsku!

W tym czasie wykonywane są jedynie niezbędne prace związane z zabezpieczeniem wyrobisk i bezpieczeństwem zakładu. Działają służby wentylacyjne, ratownicze i te, które są odpowiedzialne za odwodnienie zakładu. Zdecydowana większość działań produkcyjnych jest wstrzymana. Pracują tylko te działy, które mają za zadanie utrzymać funkcjonowanie kopalni jako takiej – mówi Tomasz Głogowski, Polska Grupa Górnicza.

Jak na razie na kwarantanną objęto tu 443 osoby, a u 94 stwierdzono koronawirusa. Niewykluczone, że te liczby będą rosły, bo PGG wspiera służby sanitarne swoimi wymazobusami, a to prawdopodobnie będzie oznaczać większą wykrywalność koronawirusa wśród pracowników nie tylko tej kopalni.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • Dżesika Gerlaczek

    haha, sparaliżowało to chyba redaktorkę na wieść o tych mdłych niusach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również