Wiadomości z Katowic

Muzeum Śląskie ma nowego szefa. To Karol Makles

  • Dodano: 2021-02-04 21:30

Muzeum Śląskie zostało ponownie otwarte. Od 4 lutego miłośnicy sztuki i historii mogą w końcu zwiedzać ekspozycje. To nie koniec nowości, ponieważ instytucja ma nowego szefa. Pełniącym obowiązki dyrektora muzeum został dr Karol Makles.


Karol Makles nie wygrał konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Śląskiego, lecz został powołany przez zarząd województwa śląskiego. Funkcję p.o. dyrektora będzie pełnił do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora muzeum.

Nowy p.o. dyrektora w Muzeum Śląskim

Informację o zmianach kadrowych w Muzeum Śląskim podał Uniwersytet Śląski, chwaląc się, że stanowisko to od 31 stycznia 2021 roku pełni dr Karol Makles. Zastąpił Marcina Gwoździewicza, który w styczniu ubiegłego roku przejął stery w placówce po odwołaniu przez zarząd woj. śląskiego Alicji Knast. Doszło do tego 29 stycznia 2020 roku. Jak wówczas wyjaśniano, było to pokłosie zarzutów, które postawiono jej po przeprowadzeniu kontroli i audytu w placówce.

Co istotne, przepisy wskazują, że po odwołaniu dyrektora zarząd województwa ma 12 miesięcy na przeprowadzenie konkursu na nowego dyrektora, a czas ten się skończył.

Kim jest p.o. dyrektora Muzeum Śląskiego?

Karol Makles jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu bibliologii i informatologii. Pracuje w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest dyrektorem kierunków: architektura informacji, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo oraz informacja w instytucjach e-społeczeństwa. Jest też księgoznawcą, pasjonatem historii i kultury Śląska. Zajmuje się dziedzictwem kulturowym, kulturą i historią książki oraz prasy, a także nowoczesnymi narzędziami informacyjnymi.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • powsstaniec

    polska to same muzea lub obozy.....

  • *****  ***

    I świętowanie porażek.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.