Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Muzyczna lauba na katowickim rynku

  • Dodano: 2019-05-28 10:15

W piątek 24 maja na katowicki rynek wróciła muzyczna lauba, do której każdy może wejść i zagrać na ustawionym wewnątrz pianinie.

Nasz pomysł z ubiegłego roku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy go powtórzyć – mówi Marcin Stańczyk z Wydziału Promocji katowickiego magistratu. – Zachęcamy do gry nie tylko wirtuozów, ale też tych, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w nauce gry na pianinie, by spróbowali swoich sił.

Tegoroczna lauba, czyli altanka, w tym roku prezentuje się nieco inaczej. Została zbudowana z materiałów pochodzących z recyklingu, jest również bardziej przestronna, a przeszklone ściany sprzyjają przyciągnięciu uwagi przechodniów. Oklejona z zewnątrz rysunkami przedstawiającymi obiekty ze Szlaku Moderny zaprasza do poznania architektonicznych perełek z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, z których Katowice są dumne.

Lauba odwołuje się do muzycznych tradycji naszego miasta oraz do nadanego przez UNESCO tytułu kreatywnego miasta muzyki. Powstała z inicjatywy Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice i nawiązuje do założeń strategii promocji miasta. ​

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.