Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Na pomoc dzieciom. Złombol rusza z Katowic do Irlandii

  • Dodano: 2019-06-27 14:00

W sobotę, 29 czerwca, Złombol wyruszy po raz 13-ty z Katowic, tym razem do Irlandii, wspierając dzieci z domów dziecka.

Złombol to kilkudniowy, turystyczny, etapowy rajd charytatywny, polegający na pokonaniu ok. 2500 km (w jedna stronę) pojazdem o socjalistycznej/komunistycznej produkcji lub konstrukcji.

Odbywa się corocznie w okresie wakacyjnym, pierwszy rajd odbył się w 2007 roku. Start ma zawsze miejsce z Katowicach i prowadzi do różnych miejsc w Europie, Azji czy Afryce.

Uczestnicy mają za zadanie sprzedać powierzchnię reklamową swoich pojazdów darczyńcom. Cała kwota trafi na konto rajdu Złombol. W rajdzie nie ma sponsorów, zgłoszone załogi muszą same pokryć koszty wyjazdu i przygotowania do wyprawy. Organizatorzy wyjazdu nie zarabiają na akcji Złombol. Rajd jest w 100% charytatywny.

Początki rajdy były skromne, jedynie 2 auta wystartowały do Monte Carlo – udało im się zebrać ponad 14.000 PLN. Obecnie Złombol jest największym zmotoryzowanym rajdem charytatywnym na świecie – w 2018 roku zgłosiło się 836 pojazdów, a suma na koncie osiągnęła 1 8866,050.13 PLN – pobijając tym samym o 65% rekord z poprzedniego roku.

Po zakończeniu zbiórki, team Złombol jeździ do domów dziecka i konsultuje z podopiecznymi oraz wychowawcami ich potrzeby. Przy współpracy z kadrą wybiera dzieci i młodzież, które skorzystają z kursów językowych, sportowych czy usamodzielniających. Podwyższenie kwalifikacji pomoże im w przyszłości znaleźć pracę. Od kilku lat dzieci wyjeżdżają też na wycieczki i dwutygodniowe kolonie nad morze lub w góry. Przez 12 lat działań udało się spełnić marzenia 3275 dzieci z 90 domów dziecka.

Ponad 18 000 darczyńców wspiera działania uczestników rajdu i pomaga realizować marzenia dzieci z domów dziecka.

W sobotę, ponad 450 aut będzie opuszczało plac Antala i Sławika przed Spodkiem, włączając się do ruchu na aleję Roździeńskiego, objeżdżając rondo i kierując się na trasę DK86. Utrudnienia komunikacyjne w tej okolicy potrwają od godziny 11.55 do 13.30.

Piłkarze zespołu z okręgówki bawią się w kiboli! TOP 5 Silesia Flesz gra FAIR!


Źródło: TVS

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.