Wiadomości z Katowic

Najlepsi sprinterzy na Śląskim!

  • Dodano: 2020-10-16 08:00, aktualizacja: 2020-10-13 23:40

Mniej niż 200 dni pozostało do startu lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet World Athletic Relays Silesia 2021 odbędą się w dniach 1-2 maja 2021 roku. To impreza o zasięgu globalnym, która będzie kwalifikacją olimpijską do Igrzysk w Tokio.

Mistrzostwa świata sztafet będą pierwszą imprezą tej rangi w naszym regionie, a jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed olimpiadą w Tokio. Wierzę, że emocje na Stadionie Śląskim będą ogromne, a kibice królowej sportu będą znów mogli dopingować najlepszych sportowców świata na żywo, na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Mistrzostwa Świata sztafet zostaną zorganizowane po raz piąty w historii 

Trzy pierwsze edycje odbyły się na Bahamach, czwarta w Japonii. Warto przypomnieć, że czas do startu imprezy mierzy specjalnie skonstruowany zegar znajdujący się przed wejściem do Parku Śląskiego. Logotyp mistrzostw nawiązuje kolorystycznie do barw regionu, które układają się w równoległe pasy tworzące zarys lekkoatletycznej bieżni.

Decyzja World Athletics o przyznaniu mistrzostw to docenienie potencjału regionu i Stadionu Śląskiego, na którym tylko w tym roku odbyły się dwie imprezy lekkoatletyczne z międzynarodową obsadą, memoriały Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej.

Mistrzostwa Świata Sztafet Silesia 2021 odbędą się dwa i pół miesiąca przed igrzyskami olimpijskimi. Dla zawodników z całego świata to będzie ważny start, to właśnie w Chorzowie będzie można wywalczyć przepustkę do Tokio. To sprawia, że na Stadionie Śląskim pojawi się w maju plejada gwiazd sprintu. Organizatorem Mistrzostw Świata Sztafet World Athletics Relays Silesia 2021 jest Województwo Śląskie oraz Stadion Śląski.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.