Wiadomości z Katowic

Najlepsi sprinterzy na Śląskim!

  • Dodano: 2020-10-16 08:00, aktualizacja: 2020-10-13 23:40

Mniej niż 200 dni pozostało do startu lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet World Athletic Relays Silesia 2021 odbędą się w dniach 1-2 maja 2021 roku. To impreza o zasięgu globalnym, która będzie kwalifikacją olimpijską do Igrzysk w Tokio.

Mistrzostwa świata sztafet będą pierwszą imprezą tej rangi w naszym regionie, a jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed olimpiadą w Tokio. Wierzę, że emocje na Stadionie Śląskim będą ogromne, a kibice królowej sportu będą znów mogli dopingować najlepszych sportowców świata na żywo, na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Mistrzostwa Świata sztafet zostaną zorganizowane po raz piąty w historii 

Trzy pierwsze edycje odbyły się na Bahamach, czwarta w Japonii. Warto przypomnieć, że czas do startu imprezy mierzy specjalnie skonstruowany zegar znajdujący się przed wejściem do Parku Śląskiego. Logotyp mistrzostw nawiązuje kolorystycznie do barw regionu, które układają się w równoległe pasy tworzące zarys lekkoatletycznej bieżni.

Decyzja World Athletics o przyznaniu mistrzostw to docenienie potencjału regionu i Stadionu Śląskiego, na którym tylko w tym roku odbyły się dwie imprezy lekkoatletyczne z międzynarodową obsadą, memoriały Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej.

Mistrzostwa Świata Sztafet Silesia 2021 odbędą się dwa i pół miesiąca przed igrzyskami olimpijskimi. Dla zawodników z całego świata to będzie ważny start, to właśnie w Chorzowie będzie można wywalczyć przepustkę do Tokio. To sprawia, że na Stadionie Śląskim pojawi się w maju plejada gwiazd sprintu. Organizatorem Mistrzostw Świata Sztafet World Athletics Relays Silesia 2021 jest Województwo Śląskie oraz Stadion Śląski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również