Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Narodowcy w obronie węgla [PROTEST]

  • Dodano: 2018-12-12 11:45

Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska protestowały wczoraj pod Teatrem Śląskim, przeciwko wprowadzeniu przez Polskę pakietu klimatycznego. Przyszło kilkadziesiąt osób.

Około 20 uczestników i drugie tyle gapiów (nie licząc ok 15 przedstawicieli prasy) można było dostrzec w tej części rynku. Kilka argumentów, jakie zostały podane przez pikietujących było trafnych, choć niektóre, tak jak sugestia dotycząca wydania 230 milionów z jakich finansuje się COP24, nie zostały w sieci przyjęte zbyt entuzjastycznie.

Poniżej publikujemy informacje prasowe dostępne na facebook,u:


[...]
Pikietę organizujemy, aby zaakcentować, że sprzeciwiamy się wprowadzaniu przez Polskę Pakietu Klimatycznego. Tzw. polityka klimatyczna jest dla naszego kraju niekorzystna i niesprawiedliwa. Jesteśmy relatywnie niebogatym krajem i mamy stosunkowo niewysokie emisje, a mimo to musimy stosować się do wymogów krajów wysoko rozwiniętych.

Największe gospodarki świata nie przyjęły norm emisyjnych, a ograniczenia nam narzucane rujnują naszą gospodarkę i spowodują bardzo wysoki wzrost cen energii.


Uważamy, że PiS i PO miały sporo czasu na naprawę śląskiego przemysłu wydobywczego. Niestety podczas ich rządów zostają zamykane kolejne kopalnie, a sytuacja materialna reszty pozostaje bez zmian. Na dodatek UE zaczyna nakładać nam kolejne regulacje dotyczące pakietów klimatycznych. Dość tych kłamstw!

To kolejna próba pójścia krok dalej. Celem tego wszystkiego jest zniszczenie polskiego przemysłu energetycznego oraz oddanie w zapomnienie naszego czarnego złota.


Elity wielce debatują nad problemami, które same tworzą. Bo przecież helikoptery, limuzyny oraz samoloty, które wykorzystują, również emitują kolejne spaliny.

A pieniądze wydane na ten szczyt? Rząd przeznaczył 230 milionów złotych na dotacje tej szopki. Środki wydane na organizację COP24 można było spożytkować na działania - np. budowę jednej linii metra w Katowicach - które realnie mogłoby ograniczyć kolejne emisje spalin w naszej aglomeracji.

Jest to tylko kilka argumentów składających się w obraz hipokryzji rządzących. Pamiętajmy, że składa się na to wiele więcej problemów wśród kierowców, jak i samych katowiczan.

Coraz to większa liczba osób skarży się na zakorkowane Katowice. Czas podróży w godzinach szczytu zwiększa się średnio o 30 min. Lokatorzy mieszkań znajdujących się obok centrum tego cyrku, skarżą się na straszny hałas. Kolejną kwestią jest obraz Katowic jak z czasów stanu wojennego, a mianowicie tysiące policjantów pilnujących ,,porządku''.

Dlatego bądźcie razem z nami we wtorek! Nie pozwólmy na niszczenie suwerenności gospodarczej naszego kraju! (informacja z wydarzenia organizowanego przez MW i RN)

Padło wiele krytycznych uwag zarówno pod adresem Platformy Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości. Narodowcy zarzucali politykom obłudę, niekompetencję i opieszałość. Protest trwał około godziny, a na jego zakończenie jeden z uczestników zapalił racę, którą podpalono flagę Unii Europejskiej.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Gość

    Mówisz że wolisz podwyżkę cen tak? Dobrze, zatem napewno na początku będą to groszowe sprawy a co będzie za 5, 10, 15 lat? Jesteś aby napewno pewna czy rząd nie dźwignie cen tak że się wypłacisz? I uważasz że zamknięcie całego rynku górniczego w Polsce i utrata miejsc pracy jest jak najbardziej okej? Ludzie wy serio wierzycie to co Ci pseudopolitycy mówią? Ludzie każdy z nas wychował się w czasach gdzie nikt nie zwracał uwagi na smog, pewnie droga Nino ty tez więc zacznijcie myśleć a nie dalej słuchać tych którym chodzi tylko o wzbogacenie się poprzez zamykanie kopaln!

  • Nina

    Osobiście wolę wzrost cen energii niż duszenie się przez pół roku moje i moich astmatycznych dzieci, chodzenie w masce i niemożność otworzenia okna. Mieszkałam 2 lata poza granicami Polski i zupełnie zapomniałam, jak śmierdzi smog.

  • mati

    Zgadzam się!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.