Wiadomości z Katowic

"Nasza krew - nasza Ojczyzna" - w dobie pandemii podzielili się cząstką siebie!

  • Dodano: 2020-11-27 07:15, aktualizacja: 2020-11-27 07:22

Wczoraj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się honorowa zbiórka krwi pod hasłem: „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. W czasie akcji śląscy policjanci oraz pracownicy cywilni oddali cenny płyn ratujący życie. Większość dawców to osoby, które regularnie oddają krew.

Nie zabrakło jednak osób, które po raz pierwszy podzieliły się cząstką siebie

Gest ten ma szczególne znaczenie dla zdrowia innych właśnie teraz, w czasie pandemii. Kolejna już w tym roku honorowa zbiórka krwi odbyła się na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

O godz. 8.00 przed komendą zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Jak zawsze podczas tego wydarzenia, nie zabrakło policjantów i pracowników cywilnych, którzy chętnie oddali cząstkę siebie, aby pomóc innym. Większość z dawców regularnie oddaje krew, ratując tym samym ludzkie życie. Tym razem nie zabrakło także osób, które oddały krew po raz pierwszy.

Wczoraj do mobilnego punktu zgłosiło się 38 chętnych, z których część po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza oddała krew. Była to piąta w tym roku zbiórka krwi pod katowicką komendą wojewódzką. Akcje krwiodawstwa na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji prowadzone są nieprzerwanie już od 2007 roku. Od tego czasu w bazie dawców zarejestrowało się u nas blisko 1000 osób gotowych oddać krew. W sumie zebrano ponad 350 litrów krwi.

W tym roku tylko w komendzie wojewódzkiej zebrano ponad 50 litrów życiodajnego płynu

Wczorajsza zbiórka krwi w Katowicach jest częścią 9. edycji ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi służb mundurowych pod hasłem „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu - Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.