Wiadomości z Katowic

Nocna bójka w centrum Katowic. Jeden z uczestników w ręce miał nóż!

  • Dodano: 2022-06-02 08:30, aktualizacja: 2022-06-02 08:40

Katowiccy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w nocnej bójce w centrum Katowic. Jeden z zatrzymanych w trakcie bójki zaatakował uczestnika zdarzenia nożem. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Na czas trwającego postępowania został aresztowany na 3 miesiące. Pozostali podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

Areszt i policyjne dozory za udział w bójce z użyciem noża

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kochanowskiego w Katowicach. Pomiędzy mężczyznami najpierw doszło do sprzeczki, a później do bójki, w trakcie której 22-letni mieszkaniec Sieradza zaatakował jednego z uczestników nożem, zadając rany kłute tułowia. Uderzył w twarz również świadka zdarzenia, który doznał licznych złamań.

Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w nocnej bójce w centrum Katowic

Mężczyźni zostali zatrzymani kilkanaście minut po zdarzeniu w wyniku penetracji terenu i osadzeni w policyjnym areszcie. Rannemu uczestnikowi bójki została udzielona pomoc medyczna i za zgodą lekarza został również osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W trakcie czynności procesowych zatrzymani złożyli wyjaśnienia.

22-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa w związku z udziałem w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe decyzją sądu mężczyzna na czas trwającego postępowania został aresztowany na 3 miesiące. Pozostałym podejrzanym w wieku 20, 21 i 31 lat przedstawiono zarzut udziału w bójce. Oni na czas trwającego postępowania zostali objęcie policyjnym dozorem. Czynności w sprawie trwają.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jadwiga

    Mnie zastanawia czemu tych klaunów ze szkółki wysyłacie do wszystkich miast, gdzie oni łażą bez sensu po pustych uliczkach, żeby stare baby w oknach widziały ich i czuły się bezpiecznie. Oczywiście tylko do 18, bo po 18 już nie ma przestępców. Może zamiast tego wysyłalibyście tą szkółkę 24 h/dobę do śródmieście katowic. Tam nie dość żeby się do czegoś przydali, to może nauczyliby się mniej ściemniać, bo nie mieli by na to czasu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.