Wiadomości z Katowic

Nowa organizacja ruchu na Bagiennej w rejonie mostu na Bohaterów Monte Cassino

  • Dodano: 2023-05-24 06:15, aktualizacja: 2023-05-24 06:39

Na ul. Bagiennej – w rejonie mostu w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino – od 23 maja funkcjonuje czasowa organizacja ruchu. Wcześniej zmiany w ruchu wprowadzono na moście, gdzie ruch w obie strony odbywa się wyłącznie zachodnią częścią obiektu. Czasowa organizacja ruchu została wprowadzona w związku z rozpoczęciem realizacji przebudowy mostu oraz kładek dla pieszych.

Czasowa organizacja ruchu

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Bagiennej (DK 79) obejmuje kilka ważnych zmian dla kierowców, podzielonych na trzy etapy.

  • I etapie ruch samochodowy w kierunku centrum Katowic odbywał się będzie lewym skrajnym pasem północnej jezdni ul. Bagiennej. Włączenie z ul. Bohaterów Monte Cassino zostanie skrócone i będzie kończyć się jeszcze przed wiaduktem. Z kolei wyłączenie z ul. Bagiennej w kierunku Łodzi (S86), Warszawy i Portu Lotniczego Pyrzowice będzie odbywało się za wiaduktem, bez pasa wyłączania.
  • II etapie zarówno na jezdni południowej, jak i północnej, zamknięte zostaną skrajne lewe pasy.
  • Z kolei w III etapie jezdnia północna ul. Bagiennej będzie już przejezdna jak przed inwestycją, natomiast na południowej stronie dostępny będzie wyłącznie lewy skrajny pas. Włączenie z ulicy Bohaterów Monte Cassino zostanie skrócone i zrealizowane przed wiaduktem.

Zmiana poszczególnych etapów, a tym samym sposobu poruszania się w tym rejonie, będzie uzależniona od postępu realizowanej inwestycji, która ma zakończyć się do 30 czerwca przyszłego roku.

Przebudowa mostu i kładek dla pieszych w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino

Remont będzie polegał na naprawie elementów betonowych obiektu zaprawami PCC wraz z wykonaniem powłoki antykorozyjnej. W części jezdnej zostanie wymieniona izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również