Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Nowe otwarcie polsko-gruzińskiej współpracy

  • Dodano: 2019-02-14 10:00

Kultura, edukacja, turystyka i gospodarka to główne tematy rozmów władz regionu z przedstawicielami gruzińskiej Adżarskiej Republiki Autonomicznej. Delegacja z Gruzji gości w regionie z kilkudniową wizytą.


W spotkaniu z gruzińską delegacją uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok.

Chcemy nadać wzajemnym relacjom nową dynamikę i rozmawiać o efektywnej współpracy na wielu płaszczyznach. Mamy możliwość nowego otwarcia w polityce zagranicznej regionu i zbudowania trwałych relacji, a polsko-gruzińskie stosunki są dowodem na to, że solidarność między narodami ma ogromne znaczenie – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski, nawiązując do polityki zagranicznej realizowanej przez śp. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP.

Szansa na nowy etap współpracy

Wizyta delegacji z Adżarii, z przewodniczącym Rady Najwyższej Adżarskiej Republiki Autonomicznej Davitem Gabaidze na czele, ma być szansą na nowy etap we współpracy obu regionów, zainaugurowanej podpisanym w 2011 roku porozumieniem o współpracy i rozwoju przyjaznych stosunków.

Kultura, edukacja, turystyka i współpraca gospodarcza to tematy, które są dla nas szczególnie interesujące. Dziękuję w imieniu naszego regionu i kraju za wsparcie, które Polska udziela Gruzji od lat, i wierzę, że nasze relacje i wspólne projekty nabiorą dynamiki. Chcemy współpracować także z instytucjami kultury, z Uniwersytetem Śląskim i rozszerzyć zakres dotychczasowej współpracy o doświadczenia władzy prawodawczej obu regionów – mówił Davit Gabaidze, przewodniczący Rady Najwyższej Adżarskiej Republiki Autonomicznej.

Wizyta oficjalnej delegacji Adżarskiej Republiki Autonomicznej w województwie śląskim potrwa do 16 lutego br. Goście będą mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyczną Beskidów, odwiedzą Muzeum Śląskie i spotkają się z reprezentacją środowisk naukowych i gospodarczych regionu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.