Wiadomości z Katowic

Nowy sprzęt trafił do Szpitala Kolejowego. To pierwsze takie urządzenie w Polsce

  • Dodano: 2022-02-14 13:15

Do Szpitala Kolejowego w Katowicach trafił, jedyny w Polsce, nowoczesny angiograf z optyczną tomografią.

Urządzenie Nidek Mirante w katowickim Szpitalu Kolejowym

Szpital Kolejowy w Katowicach otrzymał nowoczesne urządzenie do obrazowania chorób oka o nazwie Nidek Mirante. Jest to angiograf z optyczną tomografią, który pozwala zaobserwować nawet najwcześniejsze zmiany zachodzące w strukturach oka. Katowicki Szpital Kolejowy jest jedynym ośrodkiem w kraju posiadającym to urządzenie.

Nowoczesny angiograf z optyczną tomografią

Diagnostyka, za pomocą aparatu Mirante, umożliwi wykorzystanie pięciu różnych trybów obrazowania w jednym urządzeniu. Daje to możliwość zdecydowanie większej precyzji w postawieniu diagnozy i monitorowaniu przebiegu leczenia. 

Nowoczesny aparat pozwala na trójwymiarowe, przestrzenne obrazowanie struktur naczyniowych oka oraz poszczególnych struktur warstw siatkówki oka uzyskiwane podczas jednego badania. Szerokokątne obrazowanie daje wszechstronne narzędzia diagnostyczne do kompleksowego i bezinwazyjnego badania pacjenta.

– To kolejna inwestycja, która pozwoli kompleksowo leczyć pacjentów i mieszkańców regionu. Wyposażamy nasze placówki medyczne w najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne, w trosce o zdrowie mieszkańców. Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, a to urządzenie pozwala precyzyjnie zdiagnozować schorzenie i wdrożyć skuteczne leczenie – mówił marszałek Jakub Chełstowski podczas konferencji prasowej, w trakcie której zaprezentowano nowoczesny sprzęt.

Urządzenie o wartości 515 tys. zł zakupiono dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.