Wiadomości z Katowic

O bezpiecznym Internecie w szkolnej telewizji

  • Dodano: 2021-02-16 07:45, aktualizacja: 2021-02-16 07:56

Policjantka z katowickiej komendy została zaproszona na wywiad do szkolnej telewizji „SP 11 TV” z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Wywiad odbył się online w Szkole Podstawowej nr 11 w Katowicach. Ponad 180 uczniów obserwujących wywiad dowiedziało się jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz telefonu komórkowego.
 

Z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu” dwie uczennice tworzące szkolną telewizję pn. „SP 11 TV” pod kierownictwem nauczyciela Mileny Osowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Katowicach rozmawiały z policjantką z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na temat bezpiecznego internetu. Wywiad zobaczyło ponad 180 uczniów z klas od IV do VIII uczących się zdalnie. Uczniowie bezpośrednio od policjantki uzyskali odpowiedzi na pytania typu:

  • co zrobić, aby uniknąć przykrych sytuacji i użytkować Internet z radością?
  • czego nie powinni udostępniać w mediach społecznościowych, aby nie zostać ofiarą cyberprzemocy?
  • jak zadbać o swoją prywatność w sieci?
  • gdzie można szukać pomocy, gdy ktoś nam grozi, szantażuje, zamieszcza w Internecie obraźliwe treści na nasz temat lub włamał się na nasze konto w portalu społecznościowym?
  • jak mądrze i bezpiecznie poruszać się po stronach internetowych i korzystać z różnego rodzaju portali społecznościowych?

W drugiej części wywiadu wystąpił Dyrektor szkoły dr hab. Tomasz Huk, który opowiedział uczestnikom, jak powinni dbać o bezpieczeństwo podczas zdalnych lekcji, a także zachęcił do oderwania się od komputera i telefonu komórkowego, aby praktykować aktywność fizyczną, która pozytywnie wpływa na zdrowie oraz komfort psychiczny.

Dziękujemy dyrekcji za zaproszenie do udziału w organizowanym przedsięwzięciu i gratulujemy realizacji świetnego pomysłu!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.