Wiadomości z Katowic

Ojciec pięciorga dzieci z Katowic walczy z rakiem wątroby! Potrzebne nasze wsparcie!

  • Dodano: 2024-06-25 11:00

Pan Zbigniew z Katowic to 43-letni ojciec pięciorga dzieci, który walczy o życie! Koszty leczenia są bardzo wysokie i nieosiągalne dla rodziny mężczyzny. Powstała internetowa zbiórka.

Niemal 17 cm guz zajął wątrobę katowiczanina

Mieszkaniec naszego miasta to ojciec pięciorga dzieci, który walczy z nowotworem. Wszystko zaczęło się od kilkutygodniowych zmagań z uporczywym bólem brzucha, który były powodem zgłoszenia się na pogotowiu. Po wykonaniu niezbędnych badań panu Zbigniewowi została postawiona mrożąca krew w żyłach diagnoza – to rak wątroby wywołał dokuczające mężczyźnie chorobowe objawy. Co gorsza, guz jest wielkości 16,7 cm i zajął już połowę wątroby katowiczanina.

Rak wątroby to nie jedyna choroba, z którą zmaga się mężczyzna

Pan Zbigniew od lat miał problemy zdrowotne. Zmagał się z między innymi z padaczką. Zakrzepica, na którą choruje mężczyzna, uniemożliwiła mu z kolei przyjmowanie immunoterapii, która miała zostać wprowadzona w postaci wlewów dożylnych. Metodę leczenia zmieniono na chemioterapię w tabletkach, jednak brak jakiejkolwiek poprawy spowodował wstrzymanie terapii. Guz zlokalizowany na wątrobie mężczyzny stale się powiększa, a leczenie w naszym kraju nie przynosi pożądanych efektów.

Niezbędne są nierefundowane, bardzo kosztowne leki

Mimo braku poprawy i wycieńczenia katowiczanin nie poddaje się i walczy o swoje życie! Przeszedł już konsultację z lekarzami z Izraela, którzy dysponują najnowszymi metodami leczenia. Panu Zbigniewowi zalecono przyjmowanie dwóch nierefundowanych w Polsce leków, jednak są one bardzo kosztowne. Koszt jednorazowego podania pierwszego z nich to około 150 000 zł! Drugi lek powinien być przyjmowany co cztery tygodnie przez rok, a jedno podanie to koszt ok. 40 000 zł.

Takie koszty są dla wielu z nas nieosiągalne. Dodatkowym utrudnieniem w przypadku katowiczanina jest również to, że od niedawna jest osobą bezrobotną i czeka na przyznanie renty.

– Bardzo proszę Was o wsparcie. Chcę żyć dla moich dzieci i najbliższych, którzy są dla mnie ogromnym źródłem siły do walki – przekazuje Pan Zbigniew.

Powstała internetowa zbiórka, która pomoże mężczyźnie uzbierać niezbędne środki na zakup nierefundowanych leków, dojazdy na miejsce leczenia oraz suplementację. Jeśli chcecie wspomóc mieszkańca naszego miasta, walczącego o życie możecie to zrobić, zasilając zbiórkę, znajdującą się TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również