Wiadomości z Katowic

Otwarte konkursy i konsultacje branżowe

  • Dodano: 2015-11-17 10:30
Prezydent Miasta Katowice ogłosił otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych oraz zaprasza na konsultacje branżowe.
 
 
W oparciu o roczny i wieloletni program współpracy miasta Katowice z organizacjami pozarządowymi Prezydent Miasta Katowice ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe działające na rzecz miasta i jego mieszkańców.
 
 
Zgodnie z potrzebami zgłaszanymi przez organizacji oraz celem rozwijania dobrej współpracy z podmiotami trzeciego sektora Prezydent ogłasza konkursy w drugiej połowie listopada danego roku, by niezwłocznie wyłonić realizatorów zadań publicznych i zapewnić ciągłość realizacji tych zadań od stycznia roku następnego.
 
 
W ramach zadań publicznych wieloletnich planowane jest wyłonienie realizatorów zadań na prowadzenie Centrum Organizacji Pozarządowych, na prowadzenie placówek opiekuńczo – wychowawczych typu socjalizacyjnego, na pomoc społeczną skierowaną do osób bezdomnych oraz na działania w ośrodkach na rzecz osób niepełnosprawnych.
 
 
W ramach zadań o charakterze rocznym zakres przedmiotowy ogłoszonych konkursów obejmuje sferę polityki społecznej, oraz zadania zakresu upowszechniania sportu i turystyki, natomiast w grudniu br. ogłoszone zostaną konkursy na zadania z zakresu kultury.
 
 
Szczegółowe informacje dotyczące zakresu przedmiotowego otwartych konkursów ofert dostępne są na stronie www.katowice.eu/urzad-miasta w zakładce Komunikaty.
 
Ponadto Urząd Miasta Katowice zaprasza na spotkania i konsultacje branżowe w następujących terminach:
 
  • 18 listopada 2015 roku o godzinie 15.00  w sali nr 209 Urzędu Miasta Katowice przy ul. Młyńskiej 4, spotkanie branżowe dla organizacji działających w dziedzinie sportu i turystyki
  • 24 listopada 2015r. o godz. 15.00 w sali nr 209 przy ul. Młyńskiej 4, spotkanie z udziałem pracowników Wydziału Polityki Społecznej oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, na którym omówione zostaną zasady otwartych konkursów ofert na 2016 r. oraz  przeprowadzone zostanie spotkanie informacyjne z udziałem pracowników Firmy Delta Partner z  Cieszyna dotyczące obsługi generatora eNGO.
  • 30 listopada 2015r. o godz. 15.00 w sali 210 przy ul. 3 Maja 7,  konsultacje branżowe w temacie bieżącej współpracy z Wydziałem Kultury
 
Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Katowice
Rynek 1
40-004 Katowice
tel. +48 32 2593 792

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również