Wiadomości z Katowic

Piłkarze GKS-u Katowice zagrają w PKO BP Ekstraklasie!

  • Dodano: 2024-05-28 09:30

W ostatniej kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi sezonu 2023/2024 GKS Katowice pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0. O zwycięstwie GieKSy przesądził gol Adriana Błąda. Wygrana w Gdyni miała kluczowe znaczenie dla końcowego układu tabeli. GKS na samym finiszu rozgrywek wyprzedził Arkę w tabeli i ostatecznie zakończył je na drugim miejscu, które premiowane jest bezpośrednim awansem do PKO BP Ekstraklasy. Wygrana wywołała euforyczną radość piłkarzy oraz grupy ponad 700 kibiców, która dopingowała GieKSę na stadionie w Gdyni.

Ostatni raz na najwyższym szczeblu 19 lat temu

Po raz ostatni GKS występował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w sezonie 2004/2005. Następnie Klub był odbudowywany od poziomu IV ligi. Rok po roku drużyna osiągała kolejne awanse, ale zatrzymała się na drugim poziomie rozgrywkowym. W 2019 r. nastąpił zaskakujący spadek. Wówczas trenerem drużyny został Rafał Górak, który po dwóch latach wywalczył z GieKSą awans do Fortuna 1 Ligi, a teraz doprowadził ją do historycznego sukcesu, jakim jest awans do PKO BP Ekstraklasy.

- Katowice są szczęśliwe! Spełniło się marzenie wielu kibiców, na które przyszło czekać długich 19 lat. W pierwszej kolejności składam gratulacje na ręce trenera Rafała Góraka, jego sztabu oraz piłkarzy, którzy ciężką pracą i ambitną postawą zapracowali na awans. Tego sukcesu nie byłoby bez zaangażowania władz Miasta Katowice w odbudowę GieKSy. Kieruję także podziękowania w stronę wszystkich, którzy walczyli o to, by po spadku w 2005 r. przywrócić Klubowi dawny blask. Dziękuję też wszystkim kibicom, którzy nieustannie wspierali GKS w walce o awans. Przed nami sporo wyzwań związanych z grą w PKO BP Ekstraklasie, ale podchodzimy do nich z wielkim optymizmem - mówi Krzysztof Nowak, prezes GKS-u Katowice.

Przypomnijmy, że decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej GKS Katowice otrzymał już licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 z nadzorem sportowym, infrastrukturalnym oraz z zakresu personelu i administracji.

Awans katowiczan promowany jest hasłem GIEKSTRAKLASA (powstałym rzecz jasna z połączenia słów GIEKSA i EKSTRAKLASA).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również