Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Pis-PO jedno zło. Narodowcy protestują

  • Dodano: 2018-05-20 15:45, aktualizacja: 2018-05-20 19:50

Spory tłum pojawił się na manifestacji zorganizowanej prze Młodzież Wszechpolską. Protestowano przeciwko prezydenturze Marcina Krupy, który rozwiązał niedawno marsz środowisk prawicowych.

PIS PO jedno zło!

W niedzielę 6 maja, jako MW, jak co roku organizowaliśmy Marsz Powstańców Śląskich, aby uczcić polskich Bohaterów. Środowisko liberalno-lewicowe, usiłowało "blokować" nasz przemarsz nielegalnym zgromadzeniem. Prezydent Katowic - Marcin Krupa rozwiązał legalny marsz narodowców. Następnie, policja usiłowała brutalnie pacyfikować marsz. Próba nielegalnej "blokady" środowisk liberalno-lewicowych nie spotkała się z żadnym oporem władz miasta i policji.

Wcześniej Marcin Krupa zapowiadał podczas konferencji prasowej swój sprzeciw wobec marszu narodowców, wpisując się w retorykę liberalnej lewicy.

[…]

Marcin Krupa, będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach samorządowych. Jak widać, kandydaci PISu oraz przedstawiciele aktualnego rządu, reprezentują postawy charakterystyczne dla liberalnej lewicy.

[…]

Przyjdź, aby wyrazić swój sprzeciw zarówno wobec liberalnej lewicy, jak również wobec zakłamanego PISu.


Tymi słowami zapowiadano dzisiejsze wydarzenie i takie też hasła padały pod urzędem miasta. Przypomnijmy, że prezydent Katowic rozwiązał marsz z powodu pojawienia się na nim haseł rasistowskich. 6 maja wydał taki komunikat:


Dziś głośno i wyraźnie chcemy powiedzieć, że Katowice są przeciwne faszyzmowi, że Katowice są przeciwne nacjonalizmowi. Zdecydowanie potępiam takie działania, by pod przykrywką „promowania patriotyzmu” propagować tak naprawdę rasistowskie hasła. W Katowicach nie ma miejsca na występ takich zespołów jak Nordica, których członkowie znani są z rasistowskich wypowiedzi. Nasze miasto nie będzie areną propagandy faszystów i nacjonalistów. Dziś w tej sprawie odbył się briefing prasowy. Poniżej wszystkim zainteresowanym przedstawiam szczegółową informację prasową z tego wydarzenia.

Tak pisał na swoim profilu 16 maja:


10 dni temu poleciłem rozwiązać zgromadzenie publiczne organizowane przez Młodzież Wszechpolską w Katowicach. Podobnie jak zdecydowana większość mieszkańców - nie chcę na ulicach Katowic oglądać zamaskowanych osób trzymających transparenty z napisami „white boys” i krzyżami celtyckimi.


Dzisiejsza manifestacja miała być zablokowana przez katowicki magistrat. Sąd jednak uchylił zarządzenie i spotkanie doszło do skutku.

Całe wydarzenie przebiegało bez zakłóceń.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.