Wiadomości z Katowic

Poczta Główna do likwidacji? Gmach opustoszeje?

  • Dodano: 2024-05-14 15:45

Po ponad 100 latach swojej obecności w tym miejscu, Poczta Polska zamierza zawiesić działalność w okazałym gmachu w centrum miasta. 

Poczta Główna w Katowicach zawiesi działalność

Ulica przy której mieści się gmach nie bez przyczyny nosi nazwę Pocztowej. Placówka działa tam od około 130 lat, ale z końcem maja jej działalność ma być zawieszona. Powodem jest w dużej mierze sytuacja ekonomiczna całej instytucji. Przy aktualnych problemach finansowych oraz rosnącej konkurencji utrzymywanie tak dużej placówki stanowi zbyt duże obciążenie. 

Choć wielu mieszkańców może czuć się zawiedzionych, decyzja ta była jedynie kwestią czasu. Już dekadę temu, w roku 2014 Poczta Polska wystawiła budynek na sprzedaż, jednak cena wywoławcza w wysokości 15 milionów nie była kusząca dla potencjalnych nabywców. Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy gmach trafi na sprzedaż, wiadomo jednak, że ma być wynajęty innym podmiotom. 

Czy pojawi się inna całodobowa placówka pocztowa?

Wraz z zamknięciem punktu przy ulicy Pocztowej zniknie ostatni w naszej okolicy całodobowy oddział Poczty Polskiej. Nie ma informacji, czy w inny miejscu pojawi się podobna opcja, nad czym ubolewa część mieszkańców. 

Choć do zamknięcia placówki pozostaje jeszcze niecały miesiąc, pracownicy już teraz mają poinformować, że od 1 czerwca z usług operatora pocztowego będzie można korzystać w innych, okolicznych placówkach: na pl. Odziałów Młodzieży Powstańczej, w magistracie przy ul. Młyńskiej oraz Galerii Katowickiej i Supersamie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również