Wiadomości z Katowic

Podpisano umowę na pierwszy sklep socjalny w Katowicach!

  • Dodano: 2020-08-21 08:00, aktualizacja: 2020-08-21 08:13

Pragniemy poinformować, że 20 sierpnia br. podpisana została umowa dotacyjna pomiędzy Miastem Katowice, a Fundacją Wolne Miejsce na realizację zadania publicznego pn. „Działalność charytatywna".

Przypomnijmy, że Fundacja Wolne Miejsce, której zlecone zostało do realizacji to zadanie, wyłoniona została w wyniku rozstrzygnięcia ogłoszonego w lipcu br. przez Miasto Katowice otwartego konkursu ofert. Zlecone do realizacji zadanie polega na prowadzeniu sklepu socjalnego w Katowicach przy ul. Tysiąclecia 82.

Ideą prowadzenia ww. sklepu socjalnego jest wyjście naprzeciw osobom doświadczającym stałych lub tymczasowych trudności finansowych, ubóstwa i kryzysów życiowych pojawiających się w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich jak np. epidemia, utrata pracy, nagłe kalectwo, choroba własna lub osoby bliskiej. Sklep ten będzie pierwszą tego typu placówką handlu detalicznego w Polsce, w której osoby uprawnione będą mogły zaopatrzyć się w artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej sprzedawane w cenach poniżej ich wartości rynkowej.

Głównymi adresatami zadania uprawnionymi do zakupów w sklepie socjalnym są osoby i rodziny zamieszkałe w Katowicach, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Z zakupów w sklepie socjalnym będą mogły korzystać osoby spełniające kryteria ustalone z Fundacją Wolne Miejsce, na podstawie specjalnych skierowań lub list osób uprawnionych do dokonywania zakupów w sklepie, wydanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach.

Dodatkowo, w szczególnie uzasadnionych sytuacjach Fundacja sama będzie mogła kierować osoby do dokonywania zakupów w sklepie socjalnym.

Zakłada się wprowadzenie miesięcznego limitu wartości zakupów dla 1 osoby.

Dodatkowo w pomieszczeniach sklepu ma zostać wyodrębniona specjalna strefa, w której m.in. osoby, które skorzystały z zakupów w sklepie będą mogły usiąść i napić się dobrej kawy.

Zgodnie z warunkami konkursowymi, po stronie Fundacji jest przeprowadzenie remontu i wyposażenia lokalu, natomiast sam sklep ma ruszyć najwcześniej w październiku br.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również