Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Podsumowanie działań Truck & Bus w Katowicach

  • Dodano: 2020-02-14 10:00

W minioną środę od wczesnych godzin rannych na terenie miasta policjanci katowickiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na kontrolę busów i ciężarówek.

Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w zakresie przewozu osób i ładunków. W trakcie kilkunastogodzinnych działań ujawnili ponad 200 wykroczeń, łącznie zatrzymano 4 prawa jazdy oraz 32 dowody rejestracyjne.

Ujawniono również 1 kierującego pod wpływem alkoholu


Wczoraj w Katowicach policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań pod nazwą „TRUCK & BUS”. Akcja była prowadzona w godzinach od 6:00 do 22:00. Mundurowi szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autobusów i samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z transportem drogowym, a w szczególności dotyczące realizacji przez kierujących przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. W trakcie organizowanych działań stróże prawa zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów oraz liczbę przewożonych osób. Na terenie naszego miasta w akcji wzięło udział 50 policjantów. Skontrolowali oni 265 pojazdów, w tym 195 samochodów ciężarowych i 4 autobusy. W trakcie kilkunastogodzinnych działań mundurowi ujawnili ponad 200 wykroczeń. Zatrzymano również 4 prawa jazdy oraz 32 dowody rejestracyjne. Ponadto policjanci ujawnili 1 osobę prowadzącą pojazd ciężarowy, która była pod wpływem alkoholu. Działania takie będą systematycznie powtarzane, aby dbać o stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w zakresie przewozu osób i ładunków.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.