Wiadomości z Katowic

Podziękowania dla kobiety, która obroniła ukraińskiego nastolatka

 • Dodano: 2022-09-08 08:45, aktualizacja: 2022-09-08 08:59

Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski podziękował kobiecie, która stanęła w obronie chłopca z Ukrainy, któremu groził agresywny mężczyzna. Mężczyzna groził również kobiecie, która broniła nastolatka. Taka postawa obywatelska zasługuje na ogromne uznanie. Dzięki reakcji kobiety, chłopiec nie doznał krzywdy.

Młoda kobieta obroniła chłopca z Ukrainy przed agresorem

Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski spotkał się z kobietą, która stanęła w obronie chłopca z Ukrainy, któremu groził agresywny mężczyzna. Dzięki jej reakcji nastolatek nie doznał fizycznej krzywdy ze strony agresora. W ramach podziękowania za tak odważną obywatelską postawę Komendant wręczył kobiecie list gratulacyjny oraz pamiątkowe upominki nawiązujące do kampanii społecznej „Nie Reagujesz- akceptujesz”.

Do zdarzenia doszło 9 czerwca 2022 roku w godzinach 16.25 -16.45 w autobusie komunikacji miejskiej linii nr 9. Kiedy kobieta była w autobusie, do pojazdu na przystanku „Brynów Centrum Przesiadkowe” wsiadł nastolatek, za którym wszedł agresywny mężczyzna ubrany w czerwone, długie sportowe spodnie i czarną bawełnianą koszulkę z krótkim rękawem i okulary korekcyjne. Mężczyzna wyzywał nastolatka w bardzo poniżający i wulgarny sposób oraz groził mu ze względu na jego ukraińskie pochodzenie. Kiedy kobieta stanęła w obronie chłopca z Ukrainy, agresja została skierowana również wobec niej.

Dzięki jej reakcji, chłopcu nie stała się krzywda. Kobieta towarzyszyła mu w podróżny do czasu przyjazdu na przystanek Ochojec Sadowa, gdzie wspólnie opuścili autobus. Agresor jednak wyszedł za kobietą i nadal jej groził.
Kobieta poinformowała o całej sytuacji katowicką Policję i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przez mężczyznę przestępstwa. W toku prowadzonych czynności ustalono tożsamość podejrzewanego mężczyzny. Czynności w sprawie prowadzą policjanci wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którzy poszukują pokrzywdzonego nastolatka.

- W związku z prowadzonymi czynnościami zwracamy się z prośbą o zgłoszenie się pokrzywdzonego nastolatka z opiekunami prawnymi do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w celu złożenia zawiadomienia o popełnionym na jego szkodę przestępstwie - przekazują policjanci.

Chłopiec w chwili zdarzenia ubrany był w białą koszulkę z krótkim rękawem, kremowe krótkie spodnie, czarne buty sportowe z białym logo, przez rękę przewieszoną miał bluzę koloru biało-szarego i miał ze sobą plecak na kółkach.

Podziękowania dla kobiety, która obroniła ukraińskiego nastolatka

Komentarze (1)    dodaj »

 • Kamil Żyła pozdrawia zomo

  aha czyli w sumie wuja zdziałaliście bo nikt nie złożył zawiadomienia. Tylko w takim razie po co szukaliście kolesia? A teraz panie Ukraincu przyjdź pan bo nie mamy za co wsadzić chłopa. A jak tam Jacek Jaworek? Jego też już znaleźliście?

  • Kamil Żyła pozdrawia zomo
   2022-09-11 12:31
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.