Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Podziękowania dla małżeństwa za pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego

  • Dodano: 2019-09-03 09:15

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach mł. insp. dr Artur Orman podziękował małżeństwu z Siemianowic Śląskich za wzorową postawę obywatelską.

Pan Adam i Pani Barbara przyczynili się do zatrzymania przez policję nietrzeźwego kierującego, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Taka postawa obywatelska zasługuje na ogromne uznanie. Pomoc Pana Adama i Pani Barbary pozwoliła uniknąć tragedii, do której mógłby doprowadzić nietrzeźwy kierujący na drodze.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach mł. insp. dr Artur Orman spotkał się z małżeństwem z Siemianowic Śląskich Panem Adamem i Panią Barbarą, którzy wykazując się determinacją, przyczynili się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Komendant podziękował za pomoc i podkreślił, że taka obywatelska postawa zasługuje na ogromne uznanie. Podczas spotkania, komendant wręczył małżeństwu pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii „Nie reagujesz- akceptujesz”.

Z początkiem sierpnia małżeństwo z Siemianowic Śląskich wracając do domu, na ulicy Kochłowickiej w Katowicach zauważyło biały samochód osobowy, którego kierujący często zmieniał pasy ruchu, jadąc slalomem. Pan Adam i Pani Barbara zaczęli podejrzewać, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Pan Adam postanowił jechać za samochodem. W tym czasie jego żona zadzwoniła na Policję, zgłaszając swoje podejrzenie. Cały czas informowała katowickiego dyżurnego, gdzie się znajdują, by naprowadzić wysłany patrol ruchu drogowego. Cały pościg zakończył się w Ligocie, gdzie dzięki przekazywanym informacjom przez małżeństwo, kierujący został zatrzymany przez policjantów z katowickiej drogówki. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. O dalszym losie pijanego kierowcy zdecyduje sąd. Amatorowi jazdy na podwójnym gazie grozi 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obowiązkoweświadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Przypominamy, że każdy nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Wspierajmy kampanię „NIE REAGUJESZ — AKCEPTUJESZ” i bądźmy dumni ze swojej postawy!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.