Wiadomości z Katowic

"Połednica" odzyskana

  • Dodano: 2018-06-22 08:45, aktualizacja: 2018-06-22 08:54

Policjanci Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu katowickiej komendy odzyskali kolejną figurkę skradzioną ze szlaku "godki ślonskiej".

Do kradzieży doszło w maju bieżącego roku z placu Sławika i Antalla. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu i między innymi informacje uzyskane w ten sposób pomogły katowickim operacyjnym w odnalezieniu figurki i zatrzymaniu sprawcy kradzieży.

Katowiccy operacyjni zatrzymali 41 – letniego mężczyznę, który najprawdopodobniej może być sprawcą kradzieży figurki „Połednicy” czyli jednej z figurek z tzw. „szlaku godki slonskiej”. Przypomnijmy do kradzieży doszło pod koniec maja tego roku. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu i na podstawie zapisu video funkcjonariusze mieli informacje na temat wyglądu sprawcy tego zdarzenia. Po zebraniu dodatkowych informacji od świadków kradzieży, zaczęły się poszukiwania sprawcy, które dzisiaj miały swój finał na al. Rozdzieńskiego w Katowicach. Jak ustalili kryminalni właśnie tam miał się pojawić domniemany sprawca kradzieży. Na miejscu policjanci napotkali mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mężczyzna w trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do kradzieży figurki, a później wskazał miejsce, w którym ją ukrył. W związku z tym został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Nie wyjaśnił w żaden sposób dlaczego dokonał kradzieży ani też co planował zrobić ze skradzioną figurką.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również