Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Policja szuka wandali, którzy uszkodzili stacje drogi krzyżowej. Publikujemy nagranie

  • Dodano: 2019-03-05 09:30

Policjanci z katowickiej komendy miejskiej poszukują osób podejrzewanych o uszkodzenie stacji drogi krzyżowej na terenie parafii w Panewnikach.

Sprawcy zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osób widocznych na nagraniu, prosimy o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 2555, lub ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl

W niedzielę 24 lutego br. policjanci z Katowic zostali powiadomieni o zniszczeniu stacji drogi krzyżowej na terenie parafii w Panewnikach. Sprawcy farbą namalowali napisy, symbole i rysunki na 5 stacjach drogi krzyżowej. Na miejscu pracowali śledczy oraz technik kryminalistyki, który przeprowadził oględziny. Mundurowi zabezpieczyli również nagrania z monitoringu, który teraz jest analizowany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w piątek 22 lutego br. pomiędzy godziną 19.00, a 20.00.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód w Katowicach. Obecnie policjanci ustalają świadków zdarzenia oraz tożsamość sprawców. Zabezpieczają i analizują również kolejne zapisy monitoringu. Sprawcom za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację obiektów o szczególnym znaczeniu dla kultury, grozi do 10 lat więzienia.

Wszystkie osoby mające jakąkolwiek informację mogącą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub osoby, które były świadkami zdarzenia, prosimy o kontakt z policjantami z Katowic pod nr tel. 32 200 2555, e-mail ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub numer alarmowy 112. Gwarantujemy anonimowość.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.