Wiadomości z Katowic

Policjanci o bezpiecznych wakacjach z katowickimi harcerzami

  • Dodano: 2020-08-19 08:15, aktualizacja: 2020-08-19 08:23

Policjantka z katowickiej komendy wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji V w Katowicach spotkali się z harcerzami z X Drużyny Żeglarskiej z Szopienic podczas organizowanych przez tę drużynę półkolonii. Była to świetna okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie na wakacjach spędzanych w domu, nad wodą i w górach.

Harcerstwo dla dzieci i młodzieży może okazać się świetną alternatywą na spędzenie w ciekawy sposób czasu wolnego od szkoły. X Harcerska Drużyna Żeglarska stacjonująca przy akwenie wodnym Morawa w Katowicach – Szopienicach, zorganizowała półkolonie dla dzieci i młodzieży. Podczas organizowanego wypoczynku harcerze zapewnili kolonistom wiele atrakcji w postaci gier, zabaw, a także możliwości popływania łódką i udziału w spływie kajakowym.

 

Zaproszeni przez harcerzy w trakcie trwających półkolonii policjanci mł. asp. Agnieszka Krzysztofik z katowickiej komendy oraz dzielnicowi z katowickiej „Piątki” asp. szt. Jacek Ząbek i sierż. Mariusz Kwieciński rozmawiali uczestnikami harcerskiego wypoczynku o bezpieczeństwie nad wodą tj.: jakie kąpieliska są bezpieczne, kogo poleceń należy słuchać oraz do kogo należy zwrócić się o pomoc, gdy jesteśmy w rejonie akwenu wodnego. Policjanci przeprowadzili również wiele zabaw, podczas których młodzież mogła poznać, jak wyglądają poszczególne znaki zakazu np. skoków do wody czy pływania, znaki informujące np. o plaży strzeżonej oraz znaki ostrzegawcze np. przed niebezpieczną głębokością wody. Oprócz bezpieczeństwa nad wodą policjanci rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie w górach, omawiając m.in.: jakie niezbędne rzeczy należy spakować do plecaka, aby wycieczka górska była udana, a zarazem bezpieczna. Na zakończenie policjanci zaprosili uczestników do udziału w konkursie „Artystyczny przeWODNIK” zorganizowany przez Komendę Główna Policji oraz rozdali materiały edukacyjne na temat bezpieczeństwa podczas wakacji tj. ulotki „Akcji kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą i w górach”, broszury „Bezpieczna woda” z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.