Wiadomości z Katowic

Policjanci poszukują sprawców kradzieży pieniędzy

  • Dodano: 2019-10-28 09:30

Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach poszukują sprawców kradzieży pieniędzy.

Kobieta i mężczyzna, wykorzystując nieuwagę jednego z mieszkańców Burowca dokonali kradzieży gotówki na jego szkodę. Publikujemy wizerunek mężczyzn, który zarejestrował monitoring jednego z kantorów w Katowicach. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomoc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji V w Katowicach. Gwarantuje anonimowość.

Do zdarzenia doszło 27 czerwca 2019 r., na ul. Hallera w Katowicach do idącego ulicą poszkodowanego, podjechało auto koloru czerwono - srebrnego. W samochodzie znajdowali się kobieta i mężczyzna. Para poprosiła pokrzywdzonego o pożyczkę pieniędzy w polskiej walucie, oferując w zamian zastaw w postaci pieniędzy w obcej walucie. Pokrzywdzony udał się wpierw ze sprawcami do kantoru potwierdzić autentyczność oferowanej waluty. Gdy w kantorze potwierdzono autentyczność pieniędzy, pokrzywdzony zaprosił parę do swojego mieszkania, gdzie miał pożyczyć im pieniądze. W mieszkaniu sprawcy, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, dokonali kradzieży jego pieniędzy oraz przekazanej wcześniej zagranicznej waluty. Publikujemy wizerunek jednego ze sprawców, który zarejestrowały kamery monitoringu w kantorze.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji V w Katowicach przy ulicy Lwowskiej 7 pod numerem całodobowym 32 200 3700, 32 200 2555 lub 112, e-mail kp5@katowice.ka.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość.

Policjanci poszukują sprawców kradzieży pieniędzy

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.