Wiadomości z Katowic

Policjanci z Katowic szkolili kuratorów

  • Dodano: 2019-04-02 10:45

Kuratorzy zawodowi oraz społeczni z obydwu Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej, Sądu Rejonowego Katowice – Zachód uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Katowicach.

Tematyka poruszana podczas szkolenia dotyczyła bezpieczeństwa kuratorów w pracy z osobą uzależnioną od środków psychoaktywnych.

Szkolenie zostało poprzedzone odczytaniem listu okolicznościowego oraz wręczeniem dyplomów dla kuratorów katowickiego Sądu

List z okazji 100 – lecia Kuratorskiej Służby Sądowej podpisany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, został odczytany przez kierownictwo Sądu. Następnie wszyscy kuratorzy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki, które mogą wpłynąć na poprawę ich bezpieczeństwa, podczas wykonywania swojej pracy. Po części oficjalnej rozpoczęła się część szkoleniowa, którą poprowadził nadkom. Paweł Warchoł z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Podczas zajęć policjant omówił niebezpieczeństwa jakie wiążą się z zażywaniem środków psychoaktywnych, a także jak zażywanie tego rodzaju substancji może wpływać na zachowanie osób. Również tych, z którymi pracują na co dzień kuratorzy. W trakcie zajęć policjant wykorzystał specjalną walizkę profilaktyczną, w której są zgromadzone przedmioty służące do ukrywania, przygotowania oraz zażywania różnego rodzaju substancji psychoaktywnych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców, a przeznaczenie zaprezentowanych przedmiotów, stanowiące wyposażenie walizki profilaktycznej, wielokrotnie zaskakiwało uczestników szkolenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.