Wiadomości z Katowic

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Miał sądowy zakaz kierowania

  • Dodano: 2022-07-28 09:30, aktualizacja: 2022-07-28 11:15

Policjantem jest się nie tylko na służbie, co udowodnił mundurowy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Będąc na wolnym, zatrzymał on nietrzeźwego kierującego. W trakcie kontroli okazało się również, że 39-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Po godzinach zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant z katowickiej drogówki, w czasie wolnym od służby, zauważył w Tychach na ul. Cmentarnej kierującego samochodem marki Peugeot, który w trakcie jazdy gwałtownie przyspieszał i hamował. W pewnym momencie kierujący z dużą prędkością zjechał na pobliski parking. Zaniepokojony zachowaniem mężczyzny mundurowy natychmiast zareagował podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę, a o zdarzeniu powiadomił dyżurnego tyskiej komendy, który wysłał na miejsce umundurowany patrol.

Podejrzenia katowickiego policjanta okazały się słuszne

Badania na zawartość alkoholu wykazały w organizmie kierującego ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu policyjnych systemów okazało się dodatkowo, że 39-letni mieszkaniec Katowic posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz kierujący odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za złamanie sądowego zakazu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.