Wiadomości z Katowic

Policyjna akcja "Zapory Życia", czyli bezpieczne przejazdy kolejowe

  • Dodano: 2022-10-11 11:30

Widok katowickich policjantów pojawiających się w pobliżu przejazdów kolejowych nie stanowi już zaskoczenia dla mieszkańców Katowic. Funkcjonariusze Policji wraz ze strażnikami ochrony kolei czuwają nad bezpieczeństwem przejazdów kolejowych.

Akcja profilaktyczna "Zapory Życia"

Katowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Katowicach, systematycznie przeprowadzają akcję profilaktyczną pn. „Zapory Życia”. Działania mają na celu podnosić świadomość zarówno wśród kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, w związku z zagrożeniami wynikającymi z niezachowania należytej ostrożności oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego w rejonie przejazdów kolejowych. Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wraz z funkcjonariuszami Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach spotkać można między innymi na ul. Słonecznikowej przy skrzyżowaniu z ul. Tunelową w Katowicach. Kierowcy pojazdów, rowerzyści oraz piesi muszą mieć pełną świadomość zagrożenia, jakie niesie za sobą nieodpowiednie korzystanie z przejazdów kolejowych. Funkcjonariusze podczas działań nagradzają wzorowe postawy uczestników ruchu drogowego poprzez wręczanie książeczek dla najmłodszych, planów lekcji oraz poradników dot. bezpieczeństwa na przejazdach.

Dzięki takim działaniom, zarówno kierowcy jak i piesi, dowiadują się jak ważne jest przestrzeganie przepisów na przejazdach kolejowych, oraz że ich decyzje wpływają na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego i kolejowego. Korzystając z okazji przypominają o zmianach w taryfikatorze, dotyczących wykroczeń w rejonie przejazdów kolejowych w tym: naruszenie przez kierującego pojazdem na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych, lub za inne urządzenie nadające te sygnały, czyn za który grozi grzywna w wysokości 2000zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również