Wiadomości z Katowic

Policyjny dozór za groźby karalne i naruszenie miru domowego

  • Dodano: 2022-02-04 07:00, aktualizacja: 2022-02-04 07:04

Katowiccy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kierowanie gróźb karanych wobec byłej partnerki i naruszenie miru domowego. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się i kontaktowania z kobietą.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności

Katowickich policjantów o awanturze w jednym z mieszkań na Giszowcu powiadomił anonimowy zgłaszający. Poinformował dyżurnego, że w mieszkaniu jest wybite okno, z którego dochodzą odgłosy kłótni pomiędzy kobietą i mężczyzną. Na miejsce natychmiast zostali skierowani katowiccy wywiadowcy oraz policjanci z oddziału prewencji. Podejrzany został zatrzymany przez wywiadowców i osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że mężczyzna wybił okno i wtargnął do mieszkania byłej partnerki. Podczas kłótni groził jej. Do gróźb miało dochodzić już wcześniej. Mężczyzna podczas awantury uszkodził również drzwi wejściowe, kuchenkę indukcyjną i komodę. Straty oszacowano na kwotę 5,5 tys. złotych. Mężczyzna był już wcześniej karany. Decyzją Prokuratury Katowice Zachód podejrzany, któremu przedstawiono zarzuty naruszenie miru domowego i kierowania gróźb karalnych, na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Dwa razy w tygodniu musi zgłaszać się w komisariacie właściwym dla jego miejsca zamieszkania. Ponadto nałożono na niego zakaz zbliżania się do byłej partnerki na odległość mniejsza niż 200 metrów oraz zakaz kontaktowania się z nią osobiście oraz telefonicznie. Czynności w sparwie prowadza policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Podejrzanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • rumcajs

    Najważniejsze że policja złapała Jacka Jaworka. Wszyscy mówią że to leniwe matoły, co tylko potrafią stać pod tesco na włączonym silniku kilka godzin, żeby wystawiać nielegalne mandaty za brak szmaty. Mówią też o nich że to patałachy bo od 25 lat nie potrafią znaleźć mordercy swojego komendanta głównego. Ale to wszystko kłamstwa i zatrzymanie Jacka Jaworka to potwierdza że polizja jest super.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.