Wiadomości z Katowic

Potrącenie na torowisku w Katowicach. Poszkodowanym jest 75-letni mężczyzna

  • Dodano: 2024-03-04 13:45

W poniedziałek rano pociąg potrącił mężczyznę, który przechodził w miejscu niedozwolonym. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Na miejscu prowadzone są działania, mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Pociąg potrącił 75-letniego mężczyznę

W poniedziałek 4 marca w Katowicach doszło do potrącenia 75-latka na torach kolejowych przez pociąg relacji Katowice – Tychy lodowisko. Mężczyzna przechodził przez tory w niedozwolonym do przechodzenia miejscu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policyjni technicy pod nadzorem prokuratora. Poszkodowany 75-latek z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Maszynista składu był trzeźwy.

– Do potrącenia doszło na torowisku w miejscu, gdzie przechodził 75-latek, to było miejsce niedozwolone do przechodzenia, był to 9 kilometr. Pociąg relacji Katowice – Tychy lodowisko w kierunku Tychów. Maszynista był trzeźwy. Na miejscu pracują policyjni technicy pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala – przekazała sierżant Andżelina Monczak z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Od godziny 11:20 występują utrudnienia w ruchu kolejowym. Pociągi są odwoływane lub kursują opóźnione. Koleje Śląskie wprowadziły chwilowe honorowanie biletów Kolei Śląskich na liniach obsługiwanych przez ZTM na trasie Katowice – Tychy Lodowisko – Katowice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również