Wiadomości z Katowic

Powstrzymano proceder nielegalnego transportu odpadów

  • Dodano: 2023-05-15 13:30

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zatrzymali 4 samochody w związku z nieprawidłowym przewożeniem odpadów.

Kontrole WIOŚ

Jednym z zadań inspektorów WIOŚ w Katowicach jest kontrola gospodarki odpadami prowadzona przez wyspecjalizowane podmioty gospodarcze. Typują wówczas takie podmioty, co do których podejrzewają, iż mogą istnieć jakieś nieprawidłowości w działaniach. 11 maja odbyła się kolejna kontrola zaplanowana przez WIOŚ. Tym razem zakończyła się wykryciem szeregu nieprawidłowości.

Nieprawidłowości w transporcie

11 maja odbyła się kontrola transportu odpadów realizowanego przez dużego przedsiębiorstwo z naszego województwa. Inspektorzy skontrolowali 5 transportów i w każdym z nich dopatrzono się nieprawidłowości. 

- Cztery z pośród zatrzymanych pojazdów zostały skierowane na wyznaczony przez Marszałka Województwa Śląskiego parkingi – czytamy na stronie internetowej WIOŚ w Katowicach.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zapowiada, że prowadzone będą dalsze działania w celu wyjaśnienia sprawy i ukarania winnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również