Wiadomości z Katowic

Poznaliśmy "Najlepsze Biuro w Katowicach"! 

  • Dodano: 2021-11-16 07:45, aktualizacja: 2021-11-17 08:59

Konkurs na najlepsze aranżacje biurowe w Polsce rozstrzygnięty! Podczas uroczystej Gali CBRE OFFICE SUPERSTAR 2021, która odbyła się w ostatnich dniach października w biurze CBRE Poland w Warszawie, poznaliśmy Laureatów tegorocznej edycji konkursu. W kategorii “Najlepsze Biuro  w Katowicach” zwyciężyło biuro spółki Eurofins GSC IT Poland, zaprojektowane przez katowickie studio projektowe Ofisovnia.
 

OFFICE SUPERSTAR to prestiżowy konkurs promujący organizacje, które swoje biura postrzegają nie tylko jako miejsca do pracy, ale kreują przestrzeń przyjazną  i komfortową dla swoich pracowników. Celem konkursu jest promowanie nowatorskich rozwiązań w zakresie aranżacji powierzchni biurowej, zaprezentowanie aktualnych trendów, kształtujących rynek powierzchni biurowych w różnych branżach oraz wyróżnienie nowatorskich koncepcji, które sprawdziły się w praktyce.
 
Laureaci wybierani są przez niezależną Kapitułę złożoną z najwyższej klasy ekspertów w takich dziedzinach jak: nieruchomości, architektura, środowisko pracy, zarządzanie zmianą oraz design i futurologia, a honorowy patronat nad konkursem sprawuje Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.
 
Konkurs OFFICE SUPERSTAR organizowany jest przez CBRE - największą na świecie firmę doradczą i inwestycyjną działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych. 
 
W tegorocznej edycji konkursu w kategorii “Najlepsze Biuro w Katowicach” zwyciężyło nowe biuro Eurofins GSC IT Poland - spółki należącej do międzynarodowej grupy Eurofins, zajmującej się badaniami laboratoryjnymi. Biuro Eurofins GSC IT, mieszczące się w biurowcu Katowice Business Point, znalazło się w gronie dziewięciu najlepszych aranżacji biurowych w Polsce, zrealizowanych  w 2021 roku. 


 Autorami nagrodzonego biura jest katowickie interdyscyplinarne studio projektowe Ofisovnia, specjalizujące się w projektowaniu powierzchni biurowych. Jest to druga nagroda OFFICE SUPERSTAR w dorobku studia, przyznana za najlepszą aranżację biurową w Polsce.
 
Laureatami w pozostałych kategoriach w konkursie CBRE OFFICE SUPERSTAR 2021 zostali: Red Bull, Grupa Żywiec S.A., mBank Polska S.A., Polpharma Biologics, LPP S.A., FMC Technologies, ROCKWOOL Polska, FLOWAIR, GSK Tech, Clariant Services, Cavatina Holding, Callstack, Immofinanz. 

Poznaj “Najlepsze Biuro w Katowicach”!

#Well-BeingOffice

Nowe biuro Eurofins GSC IT to połączenie biznesowej elegancji oraz przytulnego, ciepłego wnętrza, stymulującego wymianę myśli, kreatywność oraz współpracę  w swobodnej, przyjacielskiej atmosferze. Biuro przełamuje granice pomiędzy oficjalnymi, a nieformalnymi spotkaniami biznesowymi, oferując pracownikom  i gościom elastyczne środowisko pracy, idealne do współdziałania, pracy  w skupieniu, jak również odpoczynku. Jest także odzwierciedleniem tożsamości i kultury firmy, którą charakteryzują otwartość, wymiana wiedzy oraz duża liczba spontanicznych spotkań. 


 
Nowe biuro Eurofins GSC IT to także odpowiedź na trwałe zmiany kultury pracy, spowodowane pandemią COVID-19. Eleganckie i wygodne wnętrze ma zachęcać do powrotu do biura po okresie home office oraz pomagać zachować równowagę emocjonalną pomiędzy pracą w biurze i pracą w domu. Jednym z głównych założeń projektantów było stworzenie biura, w którym przebywanie jest czystą przyjemnością - biura, w którym chce się spędzać czas i do którego chce się wracać.  
 
Ergonomiczne środowisko pracy Eurofins GSC IT ma na celu wsparcie dobrego stanu zdrowia fizycznego i mentalnego pracowników, zwiększenie produktywności,  a także ułatwienie pracy w modelu hybrydowym. Elastyczna przestrzeń biura zapewnia pracownikom możliwość wyboru miejsca realizacji zadań w najbardziej optymalnych dla nich warunkach. Stylowe wnętrza biura, odmienne od znanych 
z branży IT standardów, przenikają się, tworząc wspólną całość.

BIuro w stylu lounge

Wnętrze biura - zaprojektowane w stylu lounge i inspirowane stylem mid-century modern - przywołuje emocje związane z hotelowym lounge roomem, ulubioną restauracją lub kawiarnią, w której możemy spotkać się ze znajomymi, ale także oddać się kreatywnej pracy przy filiżance dobrej kawy. Elementy wystroju wnętrz, takie jak wygodne fotele, loże, wyspy barowe w strefach kafeterii, lamperie, oświetlenie, żywe rośliny, wysokiej jakości materiały wykończeniowe (m.in. naturalne drewno, mosiądz, terazzo, skóry, miękkie tkaniny), tworzą unikalny, restauracyjny klimat. Wychodząc na lunch podczas przerwy w pracy, możemy poczuć się jak 
w trakcie spotkania ze znajomymi w kawiarni w centrum miasta. 
 
Sercem biura jest sprzyjająca integracji stylowa, multifunkcyjna strefa coworkingowa, połączona z jadalnią oraz kuchnią, stanowiąca także miejsce spotkań oraz wydarzeń firmowych. Wielofunkcyjna strefa coworkingowa w stylu lounge ma ułatwiać utrwalanie więzi pomiędzy pracownikami, a także pomaga budować poczucie przynależności do firmy. Aspekt ten jest szczególnie istotny w rzeczywistości postcovidowej naznaczonej indywidualnością oraz w środowisku pracy w systemie hybrydowym.

#LessWasteOffice

Biuro Eurofins GSC IT stanowi przykład rozsądnego połączenia optymalizacji budżetowej oraz troski o środowisko naturalne. Jednym z głównych założeń projektu było zminimalizowanie negatywnego wpływu aranżacji na środowisko oraz ograniczenie odpadów - zarówno na etapie budowy biura, jak i w kolejnych latach jego eksploatacji. 
 
Wybierając lokalizację dla nowego biura, projektanci ze studia projektowego Ofisovnia wspólnie z firmą Eurofins, która w swoim DNA ma zakodowane odpowiedzialne prowadzenie polityki środowiskowej, dokonali analiz kilku powierzchni biurowych rozważanych pod kątem nowej inwestycji. Uwzględniając możliwość ponownego wykorzystania istniejących aranżacji i elementów wyposażenia (zarówno w sposób bezpośredni, jak również pod kątem możliwości ich modyfikacji i dostosowania), wybrano powierzchnię która najlepiej wpisała się 
w założenia nowego projektu.
 
W efekcie tak przeprowadzonego procesu projektowego stworzono projekt biura, dopasowanego do celów organizacji oraz potrzeb poszczególnych grup pracowników, w którym aż 70% układu pozostałego po poprzednim najemcy pozostało nienaruszone, co w znaczny sposób przyczyniło się do redukcji odpadów już na pierwszym etapie inwestycji.
 
W projekcie biura - zgodnie z ideą less waste - zaadaptowano na nowo istniejące już elementy, takie jak m.in. ściany i drzwi szklane, sufity podwieszane oraz inne elementy architektury wnętrz, a także wykorzystano ok. 70% istniejących instalacji wentylacyjnych i elektrycznych.
 
Do aranżacji biura wybrano materiały i rozwiązania charakteryzujące się odpowiednią funkcjonalnością, ergonomią, odpornością, odpowiednio długim cyklem życia oraz możliwością dalszego przetwarzania, przyczyniając się do wdrażania modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Zastosowane materiały nie tylko minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale także wydłużają cykl życia biurowej aranżacji oraz zmniejszają koszt eksploatacji biura w długim terminie.
 
Na powierzchni całego biura wymieniono oświetlenie konwencjonalne na wysokiej jakości energooszczędne światło LED, charakteryzujące się wysoką trwałością oraz możliwością utylizacji. W biurowej kuchni zastosowano energooszczędne urządzenia AGD, ograniczając ich ilość do niezbędnego minimum, a także ekologiczne dystrybutory wody pitnej w systemie bezbutlowym, nie generującym plastikowych odpadów.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również