Wiadomości z Katowic

Przebiegał w niedozwolonym miejscu i został potrącony. Mężczyzna jest w ciężkim stanie

  • Dodano: 2021-03-15 06:45, aktualizacja: 2021-03-15 06:59

Mężczyzna, który przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, został potrącony przez samochód osobowy.

Jego stan jest bardzo ciężki. Katowiccy policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
zdjęcie kolorowe: al. Korfantego miejsce potrącenia pieszego przez samochód audi i czynności policjantów katowickiej drogówki na miejscu zdarzenia

Katowiccy policjanci prowadzą czynności w sprawie potrącenia mężczyzny, do którego doszło około godziny 19.00 na Alei Roździeńskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni mężczyzna przebiegał w niedozwolonym miejscu z prawej strony jezdni (od strony Uniwersytetu Ekonomicznego) na lewą, tuż przed wiaduktem przy ul. Murckowskiej. Niestety, na trzecim pasie ruchu został potrącony przez samochód osobowy, kierowany przez 36-letniego mężczyznę. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący był trzeźwy. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze i policjanci katowickiej drogówki. Po reanimacji mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego stan jest krytyczny. Na czas trwania oględzin miejsca zdarzenia ruch w tym miejscu był ograniczony.

Mundurowi apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, że jezdnię należy przekraczać w określonych przepisami miejscach, zachowując przy tym zasadę ograniczonego zaufania. Apelują również do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, które pozwalają innym uczestnikom ruchu drogowego szybciej dostrzec pieszego, a to niewątpliwie wpływa na czas reakcji i poprawę bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.