Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Przedszkolaki bezpieczne w komunikacji miejskiej

  • Dodano: 2018-11-23 10:00

Tym razem sześciolatki uczestniczące w programie edukacyjno – profilaktycznym „Bezpieczny Maluch” wraz z policjantką z zespołu profilaktyki społecznej, spotkały się z przedstawicielką KZK GOP.

Sylwia Żywczok - zastępca rzecznika KZK GOP, w przyjazny sposób wprowadziła dzieci w świat bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej. Na koniec spotkania dzieci zostały wyposażone w bransoletki „niezgubki” oraz odblaski.

VIII edycja programu profilaktycznego dla przedszkolaków „Bezpieczny Maluch” została wzbogacona o kolejny obszar bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej. Z dziećmi spotkała się p. Sylwia Żywczok – zastępca rzecznika KZK GOP, która za pomocą wierszy „Bezpieczne podróżowanie”, „Nie bądź wandalem” oraz kolorowych plansz przedstawiła, jak należy właściwie zachowywać się na przystankach oraz w pojazdach komunikacji miejskiej, aby podróż była przyjemna i bezpieczna. Dzieci poznały na czym polega praca kierowcy autobusu czy tramwaju, do kogo należy zwrócić się o pomoc w przypadku zagubienia się, kradzieży rzeczy osobistych oraz niszczenia wyposażenia pojazdów i infrastruktury komunikacji miejskiej. Przedszkolaki teraz wiedzą, że udając się w stronę autobusu lub wychodząc z niego należy zachować ostrożność, obserwować ulicę i trzymać za rękę opiekuna aby uniknąć potrącenia przez inne pojazdy. Wiedzą również, że podróżując komunikacją miejską muszą pilnować swoich rzeczy aby uniknąć kradzieży. Poznały również, że nieodpowiednie zachowanie podczas podróżowania, które utrudniają podróżowanie oraz stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa innym pasażerom m.in.jedzenie czy rzucanie jedzenia na podłogę, podróżowanie w rolkach czy na deskorolce, malowanie po rozkładach jazdy czy wkładanie do biletomatów innych rzeczy niż pieniądze.

Uczestnicy programu od prowadzącej otrzymali bransoletki tzw. „niezgubki” z napisem „ZGUBIŁEM SIĘ! POMÓŻ MI!” z wizerunkiem Sznupka oraz miejscem na wpisanie numeru telefonu do opiekuna. Bransoletka ma za zadanie ułatwić i przyspieszyć kontakt z opiekunem dziecka, które zgubiło się np. podczas podróżowania komunikacją miejską. Ponadto dzieci otrzymały odblaski, które noszone na kurtce szczególnie porą jesienno – zimową, kiedy szybko zapada zmrok, zwiększają widoczność dziecka nawet o 100 metrów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.