Wiadomości z Katowic

Przyznano nagrody "Inwestor bez granic"

 • Dodano: 2020-09-04 17:00

Pierwszy dzień dwunastej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego zakończył się uroczystą galą, podczas której poznaliśmy najlepsze firmy wyróżniające się w inwestowaniu, zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie wzorowych relacji miedzy inwestorem, rynkiem i administracją

Wyróżnienia zostały przyznane w dwóch kategoriach – inwestor zagraniczny w Polsce oraz polscy inwestorzy za granicą.

To ważna chwila dla nagrodzonych, ale też przykład, że Województwo Śląskie jest idealnym partnerem biznesowym. Inwestujemy mnóstwo w transport, koleje, umacniamy i wspieramy gospodarkę. Mamy najlepszą strefę ekonomiczną, drugą pod względem wielkości na świecie. To zachęta dla biznesu, ale także odzwierciedlenie ogromnego potencjału gospodarczego naszego regionu – zaakcentował marszałek województwa Jakub Chełstowski. 

Dziś nagrodzone zostały firmy, które mądrze korzystają z wolności gospodarczej, są gospodarczym oknem na świat. Pamiętajmy, że umacniają one pozycję Polski na rynkach i przecierają szlak dla innych podmiotów i firm – zaznaczył Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Oto tegoroczni laureaci: 

 • Unilever – od lat lider rodzimego eksportu, aktywność na rzecz środowiska
 • Canpack – czołowy producent opakowań, nagroda za stworzenie nowoczesnej grupy kapitałowej. 
 • Docplanner – nagroda za dynamiczną ekspansję w świecie e-gospodarki opartej na nowoczesnych technologiach. Firma, która jest liderem w kontekście stworzenia skutecznej platformy internetowej w umawianiu pacjentów na wizyty lekarskie przez internet. 
 • Adamed Pharma – nagrodzeni za konsekwentną realizację strategii rozwoju i ekspansji zagranicznej. 
 • Grupa Orlen – nagroda za wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju umacnianie marki na europejskim rynku
 • Selena – polska grupa uhonorowana za skuteczną konkurencję na rynkach chemii budowlanej. 
 • Grupa Mercator Medical –  nagroda za stworzenie globalnej, specjalistycznej firmy działającej we współczesnej gospodarce. 
 • Servier – nagroda za działalność w dziedzinie innowacji terapeutycznych, aktywność edukacyjną oraz inwestycje w nowoczesne technologie
 • Marcedes-Benz Manufacturing Poland – nagroda za budowę inteligentnej fabryki zaawansowanych technologicznie silników oraz zakład produkcji baterii do pojazdów. 
 • BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego – firma zatrudnia ponad 6 tysięcy osób. Nagroda za wprowadzenie nowoczesnych technologii do polskiej gospodarki.  

Komentarze (2)    dodaj »

 • alojz

  gdzies zaginał moj komc??? czyzby "kneblowanie ust na terenach polski??? przeciez nie zyje w korei płn. zboczency chodza po ulicach miasta i ust nikt im nie knebluje.....

 • harcerz

  same zagraniczne firmy....smutek mnie ogarnia ze nic polskiego tak jak w generalnej guberni z roku 1940....w polsce nic polskiego tylko smutne uroczystosci...nic polskiego nie zostało.....tylko tczone tragedie z wielka pompa......

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również